Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 5 lipca 2005 
    

Nowe 19 cali od Eizo


Autor: DYD | 12:47
Firma Alstor poszerzyła ofertę monitorów LCD Eizo o najnowszego przedstawiciela serii SlimEdge - model S1910. Zastosowana w modelu S1910 matryca o przekątnej 19" i naturalnej rozdzielczości 1280x1024, charakteryzuje się kątami widzenia do 178° w pionie i w poziomie, kontrastem na poziomie 1000:1 oraz jasnością 250 cd/m2. Dzięki wykorzystaniu technologii Overdrive Circuit skrócono czasy reakcji panelu - do 16ms (przejście czerń-biel-czerń) i do 12ms (przejście pomiędzy poszczególnymi tonami). Monitor wyposażony jest zarówno w cyfrowe złącze sygnałowe DVI-D, jak i analogowe D-Sub mini 15-pin. Monitor dostępny będzie w sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Urządzenie objęte jest 5-cio letnią gwarancją. Cena nie jest jeszcze znana.

Podobnie jak inne modele monitorów LCD EIZO, również S1910 daje użytkownikom szeroki zakres kontroli parametrów wyświetlanego obrazu. Poprzez menu OSD lub dzięki wykorzystaniu oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, można regulować jasność, nasycenie, odcień, wzmocnienie, temperaturę barw (w zakresie od 4000K do 10000K ze skokiem co 500K) oraz wartość współczynnika gamma. Zaszyta w elektronice monitora funkcja 10-bitowej korekcji krzywej gamma sprawia, że wszelkie przejścia tonalne wyświetlane są płynnie i bez żadnych zakłóceń.

FlexScan S1910 umożliwia komfortowy odbiór różnorodnego obrazu - od tekstów, poprzez grafikę, na plikach video kończąc - dzięki pięciu trybom pracy funkcji FineContrast: Text, Picture, Movie, Custom oraz sRGB. Każdy z nich ma indywidualnie dobrane takie parametry, jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów, temperaturę barw oraz wartość współczynnika gamma. Przełączanie pomiędzy trybami następuje po naciśnięciu przycisku na przedniej ściance monitora. Po podłączeniu monitora z komputerem dołączonym kablem USB oraz uruchomieniu aplikacji ScreenManager Pro for LCD możliwe jest przypisanie odpowiedniego trybu pracy do każdej wykorzystywanej aplikacji, a zmiana trybu następować będzie całkowicie automatycznie.

FlexScan S1910 sprzedawany będzie z dwiema różnymi podstawami. Pierwsza - znana z innych modeli serii SlimEdge umożliwia pochylenie monitora o kąt od 0° do 41°, obrót wokół osi pionowej o kąt 35° w prawo i w lewo, regulację wysokości do 100mm oraz pracę w orientacji portretowej. S1910-AS wyposażone są w podstawę ArcSwing 2. Pozwala ona na pochylenie matrycy pod kątem do 65°, co sprawia, że pozycja użytkownika podczas czytania dłuższych tekstów zbliżona jest do tej, jaką przyjmuje podczas czytania książki rozłożonej na blacie biurka. Inne możliwości regulacji położenia obejmują obrót o kąt 172° w prawo i w lewo oraz regulację wysokości w zakresie do 104mm. Konstrukcja obudowy zgodna jest ze standardem montażowym VESA. Nie ma więc najmniejszych przeszkód, by - po zdemontowaniu podstawy - wykorzystać ramiona o regulowanym położeniu lub uchwyty ścienne.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.