Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 lipca 2005 
    

Nowy wirus "terrorysta"


Autor: DYD | 09:31
Laboratoria Trend Micro ostrzegają przed nowym wirusem, TROJ_DONBOMB.A, który pojawił się w Internecie niedługo po serii ataków terrorystycznych w Londynie. Trojan dociera do użytkownika w postaci e-maila. W polu nadawcy ma fałszywy adres sugerujący, że list pochodzi z CNN. W treści pojawia się skopiowana i odpowiednio zmodyfikowana strona internetowego serwisu CNN. Załącznik do wiadomości rzekomo zawiera amatorskie nagranie video z zarejestrowanym atakiem. Wirus pobiera adresy z książki kontaktów zainfekowanego komputera a następnie rozsyła na nie kolejne wiadomości.

Hakerzy coraz częściej wykorzystują do własnych celów głośne wydarzenia społeczne. Wirusy powstawały między innymi w związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II (WORM_ANTIMAN.A), czy procesu Michaela Jacksona (VBS_PHEL.P). Robak BOBAX, pojawiający się w internecie w kilku mutacjach, rozsyłał informację o rzekomej śmierci Saddama Husseina i Osamy Bin Ladena.

Specjaliści Trend Micro oceniają, że wirusy nawiązujące do aktualnych wydarzeń będą zyskiwały na popularności. Wykorzystują one powszechne zainteresowanie danym tematem i naturalną ludzką ciekawość. Dodatkowe fałszowanie adresów i szaty graficznej agencji informacyjnych zwiększa wiarygodność zainfekowanej wiadomości, co może być przyczyną niedostatecznej ostrożności użytkowników.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.