Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 lipca 2005 
    

Nowy DSLR Dynax 5D


Autor: DYD | 10:07
(5)
W piątek pisaliśmy o nowym kompaktowym aparacie cyfrowym Minolty, a dziś pora na nowy, ale bardziej zaawansowany produkt tej firmy. Mowa o Dynax 5D - lustrzance cyfrowej z systemem wymiennej optyki i wyposażonej w system stabilizacji Anti-Shake, pozwalający zmniejszyć poruszenia aparatu powstające podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Za jakość obrazu odpowiada przetwornik CCD o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 6,1 miliona, procesor obrazowy oraz opracowana w laboratoriach Konica Minolta technologia przetwarzania obrazu CxProcess III, zapewniająca naturalne odwzorowanie barw zbliżony do ludzkiego wzroku. Aparat wyposażony jest w 2,5-calowy monitor LCD. Korpus aparatu zbudowany został z włókna szklanego, dzięki czemu możliwe było zmniejszenie wymiarów i wagi o 22% w stosunku do modelu Dynax 7D.

Aparat, oferowany w zestawie zawierającym nowy, standardowy obiektyw AF DT Zoom 18 -70 mm f/3,5-5,6 (D), pojawi się w sprzedaży na początku września b.r., w cenie sugerowanej 3999 zł brutto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. dobre źródła mówią (autor: Dabrow | data: 18/07/05 | godz.: 14:24)
  że może być nawet taniej. Więcej info nt. tego aparatu (dostali już egzemplarz testowy) na www.fotopolis.pl.... Coraz bardziej kibicuję minolcie - AS w korpusie to rewelacja - nikon z canonem niech się chowają z drogimi obiektywami VR i IS...

 2. jestem ciekaw ... (autor: Yosarian | data: 18/07/05 | godz.: 22:46)
  "Czułość Auto, ISO 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200" .... jakości przykładowych fotek w ISO 3200 .... no chociazby w 1600 ;-)

 3. Yosarian (autor: Dabrow | data: 19/07/05 | godz.: 13:48)
  popatrz na sample i nie tylko sample (np. na forum fotopolis.pl) z Dynaxa 7D - w 5-ce będzie ta sama elektronika (procesor obrazu, matryca itp) - redukcje dotknęły innych części aparatu - z trybu gałkologicznego (coś co doceniają tradycjonaliści analogowi w D7D) sterowanie odbywa się via menu, pryzmat pentagonalny zastąpił układ luster - podobnie jak u konkurencji. Korpus jest trochę "lżej" wykonany - pewnie będzie delikatniejszy, za to najważniejsze że wciąż jest AS i te najważniejsze nastawy są na korpusie "na wierzchu".... Jeśli cena będzie OK to ten aparacik imo powinien być przebojem - np. ja wole mieć minoltowski AS i "tylko" 6mpix niż canonowskie (eos350d) 8mpix a stabilizację jak wyłoże kilka kolejnych kafli na szkła z ISem... A jak to się wszystko sprawdza - poczytaj felietony Mike'a JOhnstona publikowane na fotopolis - facet ma wieloletnie doświadczenie w fotografii a teraz właśnie jest zafascynowany D7D ((-;

 4. przejrzałem przykładowe fotki na stronie ... (autor: Yosarian | data: 19/07/05 | godz.: 16:47)
  producenta ....
  http://konicaminolta.com/.../samples/sample01.html
  .... i oddawanie kolorów robi duże wrażenie (fotki pań i kamyczki-owoce w wodzie) , są po prostu bardzo ładne i nie ma przesady w stwierdzeniu "zapewniająca naturalne odwzorowanie barw zbliżony do ludzkiego wzroku"
  poszedłem zalecanym tropem Dynaxa 7D i .... "Konstruktorzy 7D poświęcili bardzo wiele uwagi jakości obrazu przy wysokich czułościach. Efekty są więcej niż zadowalające - obraz jest gładki i pozbawiony ziarna aż do ekwiwalentu ISO 800. Nawet ISO 1600 nie budzi większych zastrzeżeń (patrząc na przykładowe fotki i ja mogę to potwierdzić :) i jeśli będzie dość ciemno to bez obaw możemy z niego skorzystać. Dopiero wartość ISO 3200 wiąże się z pojawieniem sporego zaszumienia (takie jak w moim FZ1 przy ISO 400 ;-))"


 5. Yosarian (autor: NimnuL-Redakcja | data: 21/07/05 | godz.: 11:18)
  spojrz jakimi obiektywami bylo to robione...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.