Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 23 lipca 2001 
    

Gigant idzie dalej - zapowiedź nForce


Autor: DYD | 11:30
Frazir dał znać, że pod tym adresem ukazał się artykuł przedstawiający zapowiedź chipsetu nForce. Firma NVidia znana z serii procesorów graficznych GeForce, wykorzystując swoje doświadczenie przy pracy nad konsolą Microsoftu Xbox, planuje jesienią tego roku oficjalnie zaprezentować chipset nForce. Chipset Nvidii praktycznie nie różni się niczym od tego zastosowanego w konsoli, jedyna różnica to zintegrowany układ graficzny, o wiele słabszy niż w Xboksie. Fragment artykułu poniżej:
Cały nForce zbudowany z dwóch modułów - IGP i MCP. Pierwszy to Integrated Graphics Processor, którego głównym zadaniem jest rendering grafiki 3D. Ponadto ta część nForce'a obsługuje złącze AGP 4x i układ DAC pracujący z częstotliwością 300Mhz. Drugi moduł produktu Nvidii, czyli Media Communication Procesor oferuje APU, mostek PCI, możliwość obsługi dysków ATA 100, port USB oraz inne podstawowe elementy southbridge'a . Wszystko to jest połączone przez złącze AMD Hyper Transport o przepustowości 800MB/s. Jest prawdziwy nokaut dla reszty chipsetowych gigantów. VIA oraz Intel zaprezentowały złącza dedykowane o prędkości 266MB/s, co jest znacznie wolniejszym transferem. Pomimo tego nForce jest już w tej chwili zagrożony przez SiS, który zaprezentował złącze o przepustowości 1,2GB/s.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.