Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 21 lipca 2005 
    

World of Warcraft wielkim hitem w Chinach


Autor: Anitka | 14:47
(2)
Zacząć należy od tego, że Chiny są ogromnym krajem pod względem populacji, o czym chyba wszyscy wiemy. W Chinach mieszka więcej ludzi niż we wszystkich krajach zachodnich razem wziętych. I choć prawdopodobnie wielu Chińczyków nigdy jeszcze nawet nie widziało na oczy komputera, to jest także grupa zapaleńców, którzy mają i czas i pieniądze na komputerowe szaleństwo. Firma Blizzard, która wypuściła niedawno chińską wersję World of Warcraft, twierdzi, że w przeciągu miesiąca gra na tamtejszym rynku sprzedała się w 1,5 miliona egzemplarzach. Żeby w pełni oddać skalę fenomenu, należy wspomnieć, że WoW posiada 3,5 miliona graczy na całym świecie, a więc po prostych kalkulacjach wychodzi na to, że ponad 44% graczy WoW skupionych jest w jednym kraju – Chinach.

Wynik ten jest jednocześnie bardzo czytelnym przesłaniem dla całego rynku gier na świecie – Chiny są chłonnym rynkiem. W wielkich miastach jest olbrzymia liczba użytkowników komputerów oraz internetu z mnóstwem wolnego czasu. Jeżeli producenci gier będą umieli wykorzystać ten fakt podobnie jak stało się to w Korei Południowej, gdzie profesjonalni gracze porównywani są do profesjonalnych piłkarzy brytyjskich, to mogą naprawdę zbić fortunę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe tylko (autor: Barbeus | data: 22/07/05 | godz.: 14:03)
    czy przypadkiem Ci gracze z Chin nie zajmują się zarabianiem na tej grze prawdziwych pieniędzy? To ma miejsce w wielu tego typu grach, np. Final Fantasy XI gdzie tak zwani gilsellers (gil to waluta w grze) są zmorą i podbijaja ceny przedmiotów.

    Pozdrawiam wszystkich


  2. Tak oto 1,5 mln Chinczyków... (autor: MetalSlug | data: 22/07/05 | godz.: 15:20)
    ...walczy w internecie zamiast obalić zamordystyczny system polityczny i zacząć żyć w normalnym państwie. Gry komputerowe to, w tym przypadku, świetny wentyl bezpieczeństwa!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.