Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 25 lipca 2005 
    

Alternatywa dla winyli?


Autor: DYD | źródło: Gizmodo / 4d | 11:12
(2)
Firma Numark wprowadza wreszcie na rynek wyczekiwany od kwietnia nowy produkt - konsoletę umożliwiającą miksowanie muzyki z odtwarzaczy iPod.

Numark, producent profesjonalnego sprzętu dla DJ-ów, dołączył do grona firm które chcą zarobić na popularności odtwarzaczy Apple. Urządzenie iDJ to dwukanałowy mikser, pozwalający na przekształcenie iPoda z osobistego odtwarzacza muzycznego w źródło muzyki na dużych imprezach. Dla każdego z kanałów dostępne są podstawowe funkcje - trzypasmowy korektor i możliwość regulacji natężenia dźwięku. Oprócz potencjometrów do kontroli dźwięku na obudowie umieszczono także duże przyciski do obsługi funkcji iPoda. Rozwiązanie jest bez wątpienia bardzo wygodne, biorąc pod uwagę liczbę materiału muzycznego, jaką jest w stanie pomieścić iPod. Co więcej, mikser posiada też port USB, dzięki któremu można transferować z komputera nowe pliki - bez odłączania odtwarzaczy. Na wyposażeniu iDJ-a znalazło się również wejście mikrofonowe oraz wyjście S-video, z którego mogą skorzystać posiadacze iPodów Photo.

Cena sprzętu w Stanach Zjednoczonych wynosi 250 USD, w Europie najprawdopodobniej będzie nieco wyższa. Profesjonaliści na nowy produkt Numark raczej się nie skuszą, ale amatorzy miksowania muzyki na domowych imprezach powinni być zachwyceni.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Fajno wygląda.. (autor: Movi | data: 25/07/05 | godz.: 21:59)
    Tylko że suwaka szybkości tam nie widzę, a to podstawa. Pozatym, żadne CD czy MP3 nie oddzadzą głebi dźwięku Winyla. Na dobrym technicsie i Ortophonie (chwalę sobie szczególnie serię Concorde) słychać pojedyńcze wibracje igły. Inna sprawa że w większości klubów i tak leci ta sama łupanina dla nawalonych łysoli i plastikowych panienek. A nagłośnienie o kant dupy potrzaskać. Mówie to jako pracownik nagłośnienia scenicznego. Najgorzej jest chyba w stodole, gdzie zupełnie nie ma przestrzeni (głośniki wywieszone wysoko nierówno względem środka sceny) a basy walą jakby były za ścianą, bez delaya (basy lecą wolniej niż wysokie, więc powinna być kompensacja). A niby jeden z najlepszych warszawskich klubów. Wole małe ale świetnie akustycznie Le Madame :).

  2. Żadna alternatywa dla winyli! (autor: MetalSlug | data: 26/07/05 | godz.: 14:49)
    Bajer do wyciskania kasy i tyle. Po pierwsze m3 vs winyl (hahaha). Po drugie możliwości manipulacji dźwiękiem są na poziomie bardziej zaawansowanego "jamnika". I ta cena...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.