Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 26 lipca 2005 
    

Bezpieczeństwo haseł zagwarantowane?


Autor: DYD | źródło: Yahoo / 4d | 14:08
W odpowiedzi na stale rosnące zagrożenie pishingiem, dwóch profesorów Uniwersytetu Stanford stworzyło oprogramowanie, które zabezpiecza hasła przed złodziejami internetowymi.

Jest to najnowsza próba unicestwienia wysiłków cyberprzestępców, którzy wykradają hasła za pośrednictwem fałszywych stron internetowych. John Mitchell i Dan Boneh wspólnie napisali program Pwdhash, który „miesza” hasła wpisywane na stronach WWW i następnie tworzy dla każdej z nich unikalny „znak”, pełniący rolę hasła. Rozwiązanie ma zostać zaprezentowane na sympozjum Usenix Security, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Baltimore.

W ubiegłym roku Mitchell i Boneh stworzyli program SpoofGuard, który sprawdza strony WWW odwiedzane przez użytkowników pod kątem fałszywych wpisów. Rozwiązanie kontroluje adresy URL, grafiki oraz odnośniki na stronie i jeżeli napotka coś niepokojącego, wysyła powiadomienie do użytkownika.

Wszystkie programy - dostępne w formie bezpłatnych „wtyczek” do przeglądarek internetowych - można pobrać ze strony internetowej Uniwersytetu Stanford.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.