Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 29 lipca 2005 
    

Słabo z chipsetami i945 i i955


Autor: DYD | 09:04
(2)
Płyty główne wyposażone w intelowskie chipsety 945 i 955 - dedykowane dla dwurdzeniowych procesorów - nie cieszą się wielkim popytem. Dotyczy to zwłaszcza sprzedaży detalicznej. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt, że klienci z tego segmentu rynku preferują raczej płyty główne z zaimplementowaną technologią SLI, która pozwala na obsługę dwóch kart graficznych. Co prawda niektóre płyty główne oparte na układach Intel 955 mają mieć dwa sloty PCIe 16x na dwie karty graficzne, ale wciąż nie zostało potwierdzone, czy karty graficzne z technologią SLI będą poprawnie pracować w takiej konfiguracji. Słychać także doniesienia, że chipset Intel 955 ma obsługiwać karty graficzne z technologią Crossfire, niemniej w tym momencie trudno znaleźć nawet dobrą płytę główną z chipsetem ATI, która gwarantuje stabilną pracę takiego zestawu.

Wśród głównych zalet chipsetów Intel 945 i 955 jest obsługa dwurdzeniowych procesorów i obsługa pamięci DDR II. Potencjalni nabywcy płyt głównych opartych na tych układach potrzebują jasnego i konkretnego powodu, który skłoniłby ich do zmiany posiadanego dotychczas sprzętu ze starszym chipsetem Intel 925. Wygląda jednak na to, że obsługa dwurdzeniowych procesorów takim powodem nie jest, zwłaszcza że procesory te nie są tak szeroko dostępne, jak twierdzą producenci.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. buahaha (autor: prankster007 | data: 29/07/05 | godz.: 11:08)
    słowo w słowo zerżnięte z tweak.pl

  2. buahaha (autor: jamacho | data: 29/07/05 | godz.: 11:37)
    tewak.pl słowo w słowo zerżnął z 4press.pl
    Co z resztą robi kupa innych serwisów...
    i dobrze :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.