Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 3 sierpnia 2005 
    

Lipcowe szkodniki


Autor: DYD | 17:41
Firma Kaspersky Lab opublikowała listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu. W minionym miesiącu byliśmy świadkami niezwykłych wydarzeń w świecie wirusów komputerowych. Niedługo po tym, jak pojawiła się nowa generacja robaków internetowych, a niektórzy z weteranów zniknęli z zestawienia prowadzonego przez analityków z firmy Kaspersky Lab, ponownie dali o sobie znać dawni "liderzy". Przez trzy miesiące robak Mytob.c nie schodził z pierwszego miejsca rankingu, po tym jak zdetronizował faworyta z 2004 r. - robaka NetSky.q. Pojawiło się coraz więcej wariantów z rodziny Mytob. Niespodziewanie jednak sytuacja zmieniła się. NetSky.q ponownie króluje na liście, co w dziwny sposób zbiega się z wyrokiem wydanym w procesie jego twórcy - Svena Jaschana.

Różne warianty robaka Mytob mocno okopały się w pierwszej dziesiątce, zajmując drugie, piąte, szóste, ósme i dziesiąte miejsce. Zamykający dziesiątkę najpopularniejszych szkodników Mytob.bi zanotował największy skok lipca - aż o 8 pozycji w górę. Również o 8 pozycji - tym razem jednak w dół - przesunął się inny weteran zestawienia, robak LovGate. Jeśli odnotuje on kolejny spadek w rankingu, w następnym miesiącu prawdopodobnie zniknie z listy.

Lipcowe zestawienie zamyka jeden z wielu robaków Bagle, tym razem Bagle.ah. Ten "stary znajomy" świętuje swoją pierwszą rocznicę wykrycia niezwykłym wzmożeniem swojej aktywności.

Inne złośliwe programy, które nie zostały uwzględnione w zestawieniu przygotowanym przez firmę Kaspersky Lab, stanowią znaczący udział (18,86%) wszystkich szkodników przechwyconych w ruchu pocztowym. Świadczy to o tym, że ogromna liczba robaków i trojanów z innych rodzin wciąż krąży na wolności.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.