Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 4 sierpnia 2005 
    

Trendy i prognozy dla wirusów


Autor: DYD | źródło: Kaspersky | 13:05
Firma Kaspersky Lab opublikowała nową analizę kierunków w ewolucji złośliwych programów, z której wynika, że cyber-przestępcy zmieniają taktyki w celu uzyskania większych korzyści finansowych. Raport dotyczy różnych kategorii zagrożeń cybernetycznych i opiera się na analizie sygnatur złośliwych programów dodawanych do antywirusowych baz danych firmy Kaspersky Lab w okresie od stycznia 2003 r. do maja 2005 r. Rezultaty analizy przeprowadzonej przez Yury'ego Mashevsky'ego potwierdziły hipotezę wysuniętą już wcześniej przez ekspertów z Kaspersky Lab.

Yury Mashevsky komentuje: "Tempo, w jakim złośliwe programy z kategorii VirWare (wirusy i robaki) oraz TrojWare (konie trojańskie i programy spyware) dodawane są do antywirusowych baz danych wskazuje na zmianę taktyk stosowanych przez cyber-przestępców. Zamiast powodować epidemie wirusów na dużą skalę przestępcy cybernetyczni rozsyłają spam zawierający konie trojańskie i backdoory, które nie posiadają zdolności samoczynnego rozprzestrzeniania się".

Według niego, "Trend ten został podyktowany względami ekonomicznymi: stworzenie programów z kategorii TrojWare jest znacznie tańsze i łatwiejsze w porównaniu z robakami internetowymi. Dodatkowo trojany można łatwo ukryć przed czujnym okiem rozwiązań antywirusowych przy pomocy wielu różnych narzędzi do kompresji".

W raporcie przedstawiono również lawinowy wzrost programów AdWare wykrywanych przez program Kaspersky Anti-Virus, omówiono znaczne zwiększenie się liczby nowych złośliwych programów dla platform innych niż MS Windows (Symbian, UNIX, .NET) oraz przeprowadzono analizę zmian w częstotliwości, z jaką publikowane są uaktualnienia antywirusowych baz danych Kaspersky Lab.

Tekst zainteresuje zarówno ekspertów z branży bezpieczeństwa informatycznego, jak również użytkowników produktów antywirusowych, którzy chcą poznać kierunki rozwoju złośliwych programów oraz narzędzi przeznaczonych do ich zwalczania - czyli zainstalowanych na ich komputerach aplikacji.

Pełny artykuł znajduje się w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab pod adresem: viruslist.pl

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.