Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 lipca 2001 
    

Procesory AMD i wyświetlanie obrazków


Autor: Artwi | 11:16
Sensacyjną, o ile się potwierdzi, wiadomość można znaleźć na GordonFamily pod tym adresem. Okazuje się że niektóre procesory Athlon, Duron i K6-2 mają problemy z poprawnym wyświetlaniem bitmap zapisanych w formacie JPEG. Objawy:
  • Bitmapy JPEG są zniekształcone, jeśli są wyświetlane w Microsoft Internet Explorer v.4 lub 5
  • Ten sam problem w dokumentach MS Office 97 i 2000
  • Ten sam problem z bitmapami na pulpicie, jeśli jest ustawiony jako strona www.
  • Przy odtwarzaniu plików MPEG video, na obrazie pojawia się śnieżenie i zniekształcony jest dźwięk.
  • Podobne objawy są w niektórych grach wykorzystujących DirectX.
Na stronie zamieszczony jest test (wymaga Internet Explolera) do sprawdzenia procesora. Chociaż autorzy strony winią AMD za błędy, objawy wskazują raczej na problemy oprogramowania Microsoftu z procesorami AMD, a nie problemy procesorów (bo dlaczego nie ma takich objawów np. pod Netscape czy ACDSee?). Podobne problemy występują z niektórymi kartami graficznymi i procesorami AMD, ale znów - tylko jeśli wykorzystują standartowy Microsoft Standard VGA display driver (ponownie Microsoft). AMD oficjalnie nie potwierdza problemu. Więcej na ten temat pod wskazanym linkiem. Znajdziemy też tam przykładowe testowe bitmapy i odnośniki do oprogramowania diagnostycznego.

[Update: 23:11] Od Mariusza dostaliśmy następującą informacje:
Zainteresowalo mnie Panstwa info o procesorach AMD i wyswietlaniu obrazkow. Sam pracuje (od 2 miesiecy) na Duronie 800 i takie znieksztalcenia pojawialy mi sie sporadycznie od poczatku uzywania tego procesora, jednak nie zwracalem na to specjalnie uwagi. Nie uzywam IE lecz Opery 5.12 i wlasnie w tej przegladarce pojawiaja sie takie kwiatki. Jezeli wystapi taki blad, to natychmiast znieksztalacaja sie wszystkie otwarte dokumenty (wielka znieksztalcona czcionka itp.) - poczta w Outlooku 5.5, dokumeny Worda itp. Mysle ze warto sie ta sprawa zaiteresowac :)
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.