Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 29 sierpnia 2005 
    

Technologia BenQ SolidBurn


Autor: DYD | 13:54
(1)
BenQ przedstawia technologię SolidBurn, która pozwala nagrywać z prędkościami 8x lub wyższymi na nośnikach 4x lub 8x DVD+/-R (over-speed burning). SolidBurn wykorzystuje także samouczący się algorytm zapisu, który eliminuje potrzebę częstych aktualizacji firmware'u. Technologia BenQ SolidBurn wykonuje serię testów, by określić optymalną strategię zapisu dla nośnika DVD o "nieznanej" jakości. Ponieważ optymalna strategia zapisu zależy od charakterystyki nośnika, nieunikniona jest okresowa aktualizacja danych przechowywanych w oprogramowaniu wewnętrznym napędu, dodająca nowe nośniki. Starsze napędy, próbując zapisać dane na nieznanym nośniku DVD, wykorzystywały mniej doskonałą, standardową strategię wypalania. Prowadziło to często do niższych prędkości zapisu niż podane w specyfikacji, zaś jakość nagrania ulegała pogorszeniu.

Jednak obecnie technologia BenQ SolidBurn wykorzystuje samouczący się algorytm, który sprawia, że nieznane nośniki DVD są zapisywane z wyższą jakością. Użytkownicy nie muszą już nieustannie aktualizować bazy obsługiwanych nośników w swoich napędach DVD, ponieważ urządzenie samo zapewnia najwyższą jakość nagrania na wszystkich nośnikach DVD. SolidBurn podnosi również jakość nagrania przy prędkościach wyższych od nominalnych. Najnowsza wersja aplikacji BenQ QSuite 2.0 pozwala użytkownikom włączać/wyłączać funkcję over-speed burning na żądanie. Technologia SolidBurn wykorzystywana jest aktualnie w napędzie BenQ DW1640 (nowy firmware z dodaną technologią SolidBurn można pobrać ze strony www.benq.pl.

W październiku pojawi się nagrywarka EW164B, również wyposażona w SolidBurn.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. az dziwne (autor: kretos | data: 30/08/05 | godz.: 08:33)
    ze dopiero teraz ktos na to wpadl - przeciez w nagrywarkach cd byl ten sam cyrk a ten rynek to juz kupa lat!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.