Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 1 września 2005 
    

Wysyp Coolpixów


Autor: DYD | 13:44
(2)
Nikon dziś zaserwował nam informację o kilku nowych modelach cyfrowych aparatów kompaktowych z rodziny Coolpix. W ofercie znalazły się modele Coolpix L1/L101 (6.2 megapixela, 2.5-calowy LCD, 5x optyczny zoom, cena około €299), S3 (następca S2 o większej matrycy z 6 mln pikseli, cena €359), S4 (następca legendarnej serii E9xx, 6.2 megapixela, 10x optyczny zoom, €399) oraz P1/P2 - 6 i 8 mln pikseli, wbudowany moduł 802.11b/g WiFi, ceny €429 (P1) oraz €329 (P2). Więcej informacji na temat nowych aparatów serii Coolpix, modeli L1/L101, S3, S4, P1/P2 oraz sieci bezprzewodowej Wi-Fi w informacjach prasowych Nikona dalszej części informacji.

Nikon Coolpix P1 i P2Modele COOLPIX P1 i COOLPIX P2, zapewniają znacznie większą uniwersalność niż jakiekolwiek wcześniejsze aparaty kompaktowe - wyposażone są w możliwość obsługi bezprzewodowej sieci lokalnej (IEEE802.11b/g), gwarantując zupełnie nowy poziom swobody fotografowania, wynikający z braku konieczności stosowania niewygodnych kabli połączeniowych. Komunikacja za pośrednictwem kabla USB ułatwia podłączanie aparatu do komputera lub innych urządzeń peryferyjnych. Transmisja bezprzewodowa dodatkowo pozwala fotografowi na wysyłanie zdjęć z karty pamięci lub pamięci wewnętrznej aparatu (32 MB w modelu COOLPIX P1; 16 MB w modelu COOLPIX P2) bezpośrednio do wybranego komputera. Fotografowanie z transmisją bezprzewodową zapewnia automatyczne przesyłanie każdego zdjęcia tuż po wykonaniu do wybranego komputera, na którym można je wyświetlać za pomocą wydajnego, nieskomplikowanego w obsłudze oprogramowania PictureProject firmy Nikon. Bezprzewodowe drukowanie zapewnia natomiast użytkownikowi wygodę, płynącą z możliwości bezpośredniego drukowania na drukarkach zgodnych ze standardem PictBridge. Wszystkie wspomniane funkcje są przy tym łatwe do zastosowania. Wystarczy je tylko skonfigurować za pomocą narzędzia Wizard i już można się cieszyć zaletami transmisji bezprzewodowej, która znacznie zwiększa swobodę fotografii cyfrowej.

Modele COOLPIX P1 i COOLPIX P2 wyróżniają się również pod względem samej jakości obrazu. Dzięki wyposażeniu w matrycę zawierającą odpowiednio 8 i 5,1 mln efektywnych pikseli zapewniają wysoką rozdzielczość zdjęć, pozwalającą na wykonywanie wspaniałych powiększeń, jak również duże pole manewru w przypadku twórczego przycinania kadru. Aparaty COOLPIX P1 i COOLPIX P2 gwarantują jeszcze większą swobodę w komponowaniu zdjęć dzięki wyposażeniu w znakomity obiektyw Nikkor z 3,5-krotnym zoomem o ogniskowej 36-126 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm), który umożliwia powiększanie obiektu w kadrze np. w wypadku kadrowania scen o dużej liczbie szczegółów lub pomniejszanie w celu wykonania wspaniałych zdjęć krajobrazowych.

Wykonywanie udanych zdjęć ułatwia także 16 przydatnych programów tematycznych. Użytkownik musi tylko wybrać program najlepiej odpowiadający warunkom danego ujęcia, a aparat automatycznie dobierze optymalne ustawienia w celu uzyskania znakomitego efektu. Modele COOLPIX P1 i COOLPIX P2 udostępniają ponadto nowe zaawansowane programy tematyczne do 11 tradycyjnych programów tematycznych. Składają się na nie trzy różne efekty (Normalny, Efekt 1, Efekt 2), pozwalające użytkownikom na otrzymywanie fotografii lepiej odpowiadających ich gustom. Ponadto aparaty COOLPIX P1 i COOLPIX P2 zapewniają jeszcze pełniejszą kontrolę nad parametrami zdjęcia w trybie automatyki z preselekcją przysłony dzięki 10-stopniowej ręcznej regulacji wartości przysłony z krokiem 1/3 EV.

Dzięki zastosowaniu trzech unikatowych funkcji, opracowanych przez firmę Nikon, modele COOLPIX P1 i COOLPIX P2 umożliwiają także korygowanie zdjęć bezpośrednio w aparacie. W trybie odtwarzania dostępna jest funkcja D-Lighting pozwalająca na udoskonalanie zdjęć wykonywanych pod światło lub z niewystarczającym doświetleniem światłem błyskowym - automatycznie sporządza ona kopię wybranej fotografii, wydobywając w odpowiednich miejscach szczegóły i zmieniając jasność obrazu.

Program tematyczny Portret (Priorytet autofokusa - twarz) potrafi wykrywać kontury twarzy w kadrze, zapewniając optymalny dobór ostrości, gdy fotografowana osoba jest zwrócona przodem do obiektywu i znajduje się w odległości typowej dla zdjęć portretowych.

W aparatach COOLPIX P1 i COOLPIX P2 dostępna jest ponadto przydatna funkcja redukcji efektu czerwonych oczu, która eliminuje występowanie efektu czerwonych oczu powodowane czasami działaniem lampy błyskowej, zapewniając wykonywanie atrakcyjniejszych zdjęć portretowych w nocnej scenerii. Dodatkowo modele COOLPIX P1 i COOLPIX P2 wyposażono w bardzo użyteczną funkcję ostrzeżenia przed poruszeniem, informującą użytkownika o możliwym wpływie poruszenia aparatu na zdjęcie, dzięki czemu można ponownie skomponować ujęcie i jeszcze raz zrobić fotografię przed opuszczeniem danego miejsca.

Aparaty COOLPIX P1 i COOLPIX P2 potrafią rejestrować nie tylko zdjęcia, ale również filmy o wysokiej jakości z zapewniającą płynność ruchów prędkością do 30 kl./s. Użytkownik ma ogółem do wyboru siedem trybów nagrywania filmów, z których sześć zapewnia rejestrowanie obrazu i dźwięku, a tryb "Film poklatkowy" pozwala na uwiecznianie długich sekwencji wydarzeń.

Również wzornictwo aparatów COOLPIX P1 i COOLPIX P2 daje poczucie obcowania z urządzeniami o wysokiej jakości. Oba mają małe wymiary (głębokość sięga około 39 mm) i są lekkie (około 170 g), dzięki czemu robienie zdjęć jest bardzo wygodne i możliwe jest zabieranie ich ze sobą niemal wszędzie. Ergonomię korpusu dopełnia nowo zaprojektowany uchwyt, pozwalający pewnie trzymać aparat podczas fotografowania, oraz duży, jasny i czytelny monitor LCD o przekątnej 2,5 cala, który ułatwia obsługę aparatu, komponowanie ujęć oraz odtwarzanie i pokazywanie zdjęć zaraz po ich wykonaniu.

Aparaty COOLPIX P1 i COOLPIX P2 cechują się ponadto szybkim działaniem, ponieważ uruchamiają się w bardzo krótkim czasie i zapewniają wykonywanie zdjęć seryjnych z maksymalną prędkością odpowiednio 2,5 i 2,3 kl./s. Zapewniają także szybsze znajdowanie zarejestrowanych fotografii dzięki nowej funkcji wyszukiwania według daty, która pozwala użytkownikom zgrupować zdjęcia wykonane w określonych dniach, udostępniać poszczególne fotografie na potrzeby transmisji bezprzewodowej, a nawet przydzielać ustawienia drukowania.

Dopełnieniem wspaniałych możliwości nowych modeli jest dostarczane razem z nimi oprogramowanie PictureProject. Jego najnowsza wersja pozwala użytkownikom na importowanie zdjęć za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego lub standardowego, wykorzystującego kabel. Oprogramowanie PictureProject ułatwia ponadto porządkowanie i edytowanie zdjęć, tworzenie pokazów slajdów, przygotowywanie prezentacji filmów wzbogaconych o ścieżkę muzyczną i efekty specjalne czy udostępnianie zdjęć.

Dostępność w sprzedaży: Aparat trafi do sprzedaży we wrześniu 2005 r.


Nikon Coolpix L1Firma Nikon ujawniła najnowszego członka rodziny kompaktowych aparatów cyfrowych COOLPIX, wprowadzając na rynek wszechstronny model L1 (srebrny) i L101 (czarny). Tak jak wszystkie aparaty kompaktowe firmy Nikon, aparat COOLPIX L1 ma obiektyw Zoom-Nikkor 38-190 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm), zapewniający użytkownikowi większą swobodę w komponowaniu zdjęć, umożliwiający zbliżenia przy fotografii portretowej lub szeroki kąt widzenia przy fotografowaniu rozległej scenerii.

Aparat ma matrycę CCD opracowaną w sposób zapewniający znakomite działanie przy zmniejszonych wymiarach - co sprawia, że posługiwanie się aparatem jest proste i bardzo wygodne - składającą się z 6,2 miliona efektywnych pikseli, co gwarantuje niezwykłą ostrość obrazu natychmiast po włączeniu aparatu.

Aparat COOLPIX L1 wyposażony jest także w duży, jasny, 2,5-calowy monitor LCD ułatwiający komponowanie ujęć i pozwalający natychmiast obejrzeć rezultaty pracy.

Do aparatu COOLPIX L1 pasują baterie typu AA - powszechnie dostępne baterie litowe, akumulatory i inne, dzięki czemu z aparatu COOLPIX L1 można bez problemów korzystać na całym świecie. Łatwość obsługi aparatu zapewnia wygodny przełącznik wielofunkcyjny oraz graficzny interfejs użytkownika (GUI) pozwalający wybierać funkcje za pomocą nazwy lub ikony. Poręczny przycisk pomocy pozwala wyświetlić zrozumiałe objaśnienia funkcji w menu głównym, dostępne w 12 językach.

Funkcja D-Lighting, dostępna w trybie odtwarzania, pozwala użytkownikowi wybrać obrazy o zbyt silnym oświetleniu tylnym lub niedostatecznie oświetlone lampą błyskową. Następnie aparat COOLPIX L1 automatycznie tworzy kopię wybranego zdjęcia z uwydatnionymi szczegółami i odpowiednim oświetleniem.

Funkcja "Priorytet autofokusa - twarz" automatycznie wykrywa położenie twarzy na zdjęciu i ustawia na nią ostrość, dzięki czemu portrety są ostre i wyraziste, niezależnie od położenia w kadrze. Funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie wykrywa irytujące czerwone zabarwienie źrenic spowodowane przez lampę błyskową, a następnie usuwa je ze zdjęć w aparacie, pozwalając na osiągnięcie lepszych efektów na portretach zrobionych w słabym oświetleniu.

Aparat COOLPIX L1 wyposażony jest także w funkcję ostrzeżenia przed poruszeniem, sygnalizującą, że zdjęcie może być nieostre na skutek poruszenia aparatu, dzięki czemu użytkownik ma szansę zrobić kolejne lepsze zdjęcie, nie ryzykując utraty ciekawego kadru.

Dzięki 15 programom tematycznym aparat COOLPIX L1 jest dobrze przygotowany do pracy w szerokim zakresie typowych sytuacji, co zapewnia zapierające dech rezultaty. Użytkownik musi jedynie wybrać program tematyczny najbardziej odpowiadający ujęciu, a aparat COOLPX L1 automatycznie dobierze optymalne ustawienia gwarantujące wynik, z którego można być dumnym. Cztery spośród programów tematycznych są wyposażone w dodatkowe możliwości w postaci trybu Asystent, który pomaga użytkownikowi robić zdjęcia z ulepszoną kompozycją.

Aparat COOLPIX L1 jest zgodny z powszechnie dostępnymi kartami pamięci SD. Co więcej, jest wyposażony w 10 MB pamięci wewnętrznej, co pozwala użytkownikowi na robienie zdjęć nawet wtedy, gdy nie ma żadnych dodatkowych kart pamięci, oraz umożliwia proste przenoszenie zdjęć z jednej karty pamięci SD na inną. Aparat COOLPIX L1 pozwala także na kręcenie filmów z dźwiękiem, z prędkością 30 kl./s w rozmiarze w formacie: Film TV, Mały rozmiar i Pomniejszony.

W aparacie COOLPIX L1 prostota i radość użytkowania nie kończy się na robieniu zdjęć, gdyż umożliwia on ich udostępnianie i drukowanie. Standard PictBridge pozwala podłączać aparat do zgodnej drukarki bez konieczności korzystania z komputera, natomiast połączenie za pomocą portu USB pozwala przesyłać dane do komputerów i innych urządzeń peryferyjnych. Aparat COOLPIX L1 jest wyposażony w oprogramowanie PictureProject firmy Nikon, które zapewnia proste edytowanie, organizowanie i udostępnianie zdjęć za pomocą zestawu łatwych w obsłudze funkcji.

Dostępność w sprzedaży: aparat ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2005.


Nikon Coolpix S3Aparat COOLPIX S3 ma obłą, elegancką obudowę o niewielkich wymiarach, którą zaprojektowali wybitni inżynierowie firmy Nikon. Ponadto zapewnia wyższą jakość obrazu dzięki rozdzielczości 6 mln efektywnych pikseli i wyposażeniu w nowatorskie funkcje opracowane przez firmę Nikon, które pozwalają użytkownikowi polepszać zdjęcia bezpośrednio w aparacie.

Ergonomiczność aluminiowej obudowy aparatu COOLPIX S3 dorównuje atrakcyjności jej wyglądu. Jest ona przy tym dostępna w trzech efektownych wersjach kolorystycznych: białej (Ivory white), czarnej (Matt black) i srebrnej (Platinum silver)*.

Podobnie do modeli S1 i S2, w aparacie COOLPIX S3 zastosowano znakomity obiektyw Nikkor ED** z 3-krotnym zoomem o ogniskowej 35-105 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm), utrzymując jednocześnie niewielką głębokość obudowy 19,7 mm. Stosuje się w nim układ wykorzystujący załamanie osi optycznej pod kątem prostym, co umożliwia działanie obiektywu w całym zakresie ogniskowej bez konieczności wysuwania go poza obudowę.

Model COOLPIX S3 ma duży, jasny, 2,5-calowy monitor LCD, który eliminuje potrzebę korzystania z wizjera i ułatwia natychmiastowe oglądanie zrobionych zdjęć. Obsługa aparatu jest prostsza dzięki wyborowi dwóch graficznych interfejsów użytkownika (GUI), co pozwala wybierać funkcje, posługując się ich nazwami lub ikonami. Użyteczny przycisk pomocy umożliwia wyświetlenie przystępnych objaśnień funkcji występujących w menu głównym, a co równie ważne, opisy te są dostępne aż w 12 wersjach językowych.

Aparat COOLPIX S3 został zaprojektowany pod kątem szybkiego, efektywnego działania, dzięki czemu pozwala na wykonanie nawet do 190 zdjęć po jednorazowym naładowaniu pojedynczego akumulatora EN-EL8 (zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association***), a ponadto cechuje się szybkim uruchamianiem - w ciągu około 1 sekundy - i szybkim fotografowaniem w trybie zdjęć seryjnych z prędkością około 1,6 kl./s. Oznacza to, że użytkownik ma niemal przez cały czas aparat gotowy do działania, co pozwala z łatwością uwieczniać niespodziewane wydarzenia.

Cały szereg wspaniałych funkcji opracowanych przez firmę Nikon pozwala na udoskonalanie zarejestrowanych zdjęć bezpośrednio w aparacie, gwarantując uzyskanie świetnych fotografii nawet w trudnych warunkach.

Przykładowo funkcja D-Lighting, która jest łatwo dostępna w trybie odtwarzania, umożliwia ratowanie niedoświetlonych zdjęć. Użytkownik wybiera fotografie wykonywane pod światło lub z niewystarczającym oświetleniem światłem błyskowym, a funkcja ta tworzy ich kopie, uwypuklając szczegóły i zwiększając jasność w odpowiednich miejscach.

Funkcja "Priorytet autofokusa - twarz"
W trybie Portret dostępna jest natomiast inteligentna funkcja "Priorytet autofokusa - twarz". Automatycznie wykrywa ona kontury twarzy i odpowiednio dostosowuje ostrość obrazu w celu uzyskania dobrego zdjęcia portretowego, niezależnie od tego, w którym miejscu kadru znajduje się fotografowana osoba.

Model COOLPIX S3 wyposażony jest również w funkcję redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie. Wykrywa ona ten, powodowany czasami przez lampę błyskową, efekt, a następnie automatycznie koryguje go w aparacie. W modelu COOLPIX S3 znalazła się dodatkowo wygodna funkcja ostrzeżenia przed poruszeniem. Pomagając w uzyskaniu najlepszych możliwych efektów, informuje ona użytkownika o możliwym wpływie poruszenia aparatu na zdjęcie, dzięki czemu można ponownie skomponować ujęcie i jeszcze raz zrobić fotografię przed opuszczeniem danego miejsca.

Aparat COOLPIX S3 jest dostarczany razem ze stacją dokującą COOL-STATION MV-11/MV-11B. Nie jest to zwykła ładowarka, ponieważ umożliwia ładowanie akumulatorów bez wyjmowana ich z aparatu, a ponadto zapewnia bezpośrednie połączenie kablem USB z komputerem. Można ją również podłączyć do telewizora lub bezpośrednio do drukarki zgodnej ze standardem PictBridge, co pozwala drukować zdjęcia bez potrzeby korzystania z komputera.

W celu dalszego uproszczenia obsługi model COOLPIX S3 udostępnia cały szereg programów tematycznych, które ułatwiają uzyskanie znakomitych efektów przy fotografowaniu w wielu typowych dla fotografa-amatora sytuacjach. Użytkownik ma ogółem do wyboru 17 różnych programów tematycznych.

Cztery z nich są dostępne w trybie Asystent, który ułatwia komponowanie ujęć. Warto też zwrócić uwagę na program tematyczny Zdjęcia podwodne, który po umieszczeniu aparatu w opcjonalnej obudowie wodoszczelnej WP-CP5**** gwarantuje uzyskanie naturalnych barw.

Korzystanie z programów tematycznych jest bardzo proste: użytkownik wybiera program najlepiej odpowiadający warunkom fotografowania, a aparat COOLPIX S3 automatycznie wprowadza optymalne ustawienia.

Zastosowana w modelu COOLPIX S3 pamięć wewnętrzna o pojemności 12 MB pozwala na rejestrowanie zdjęć nawet bez użycia karty pamięci. Dzięki pamięci wewnętrznej możliwe jest także przenoszenie zdjęć między kartami pamięci SD. Aparat COOLPIX S3 pozwala również rejestrować filmy o wysokiej jakości dzięki czterem trybom nagrywania filmów z szybkością 15 kl./s - trzy z dźwiękiem oraz tryb Film poklatkowy, który umożliwia uwiecznianie wydarzeń rozgrywających się przez długi czas.

Aby zapewnić użytkownikom jeszcze przyjemniejsze i bardziej owocne korzystanie z aparatu COOLPIX S3, razem z nim dostarczane jest oprogramowanie PictureProject stworzone przez firmę Nikon. Ułatwia ono edytowanie, porządkowanie i udostępnianie zdjęć dzięki bogatemu zestawowi łatwych w obsłudze narzędzi.

* Dostępność wersji kolorystycznych jest różna w poszczególnych regionach.
** Opracowane przez firmę Nikon szkło ED (o ultraniskiej dyspersji) zapewnia idealną ostrość obrazu i najlepszą reprodukcję kolorów.
*** Branżowy standard pomiaru żywotności baterii w aparatach fotograficznych. Pomiar w temperaturze 25oC; zoom regulowany przy każdym zdjęciu, wbudowana lampa błyskowa wyzwalana przy co drugim zdjęciu, tryb obrazu ustawiony na Normalny.
**** Niedostępna w niektórych krajach lub regionach.

Dostępność w sprzedaży: Aparat ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2005 r.

Nikon Coolpix S4Firma Nikon Corporation zaprezentowała nowoczesne rozwiązania, przedstawiając aparat COOLPIX S4 - jeden z nowych aparatów COOLPIX z serii S.

Jest to stylowy aparat zaprojektowany specjalnie dla osób aktywnych. COOLPIX S4 zapewnia wysoką rozdzielczość, a duży monitor LCD i funkcja zoomu, w umożliwiającym obrót korpusie, pozwalają na niezależny ruch obiektywu oraz monitora LCD.

Aparat COOLPIX S4 wyposażony jest w obiektyw Nikkor z 10-krotnym zoomem, pozostawiający daleko w tyle aparaty tej klasy pod względem wszechstronnych możliwości komponowania zdjęć. Jego znakomite działanie w zakresie ogniskowych 38-380 mm (odpowiednik dla filmu 35 mm) pozwala użytkownikowi na swobodę robienia zdjęć architektury i krajobrazów w bardzo dużych zbliżeniach. Dzięki zamontowanemu obrotowo korpusowi możliwe jest wykonywanie naprawdę ekscytujących zdjęć.

Obrotowy moduł obiektywu pozwala fotografować z poziomu pasa lub znad głowy, idealnie nadając się także do robienia wspaniałych, wysokiej jakości autoportretów. COOLPIX S4 zapewnia możliwość zapisywania obrazów z rozdzielczością 6,0 mln efektywnych pikseli, dzięki czemu nawet odbitki wykonane w dużych powiększeniach zachowują świetną jakość.

COOLPIX S4 zapewnia znakomitą jakość zdjęć w połączeniu z wyjątkową ergonomią. Doskonale dopasowany do dłoni korpus, z obrotową częścią dokładnie obejmującą i chroniącą doskonały obiektyw oraz dźwignia zoomu zlokalizowana na górze korpusu aparatu - ułatwiają obsługę nowego modelu.

Większa stabilność fotografowania została zapewniona przez nowy uchwyt. Duży i jasny 2,5-calowy monitor LCD ułatwia komponowanie i natychmiastowe odtwarzanie obrazu. Aparat S4 ma niewielkie wymiary - jego grubość to 37 mm, a waga wynosi 205 g.

Aparat COOLPIX S4 pozwala na ulepszanie zdjęć bezpośrednio w aparacie dzięki wyjątkowym funkcjom firmy Nikon. Dostępna w trybie odtwarzania znakomita funkcja D-Lighting umożliwia "uratowanie" zdjęć zrobionych ze zbyt słabym błyskiem lub pod światło. Wystarczy wybrać zdjęcie, a funkcja D-Lighting automatycznie utworzy kopię, zwiększając poziom szczegółowości oraz oświetlenia w miejscach, w których jest to konieczne.

W trybie portretu w aparacie COOLPIX S4 można skorzystać z przydatnej funkcji "Priorytet autofokusa - twarz", która wykrywa obecność ludzkiej twarzy na zdjęciu. Po jej wykryciu funkcja "Priorytet autofokusa - twarz" automatycznie ustawia ostrość na twarz, dzięki czemu powstają interesujące portrety niezależnie od ustawienia fotografowanej osoby.

Funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie wykrywa ten, występujący najczęściej podczas robienia zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej, defekt. Dzięki temu, portrety mają lepszą jakość, a używanie lampy nie wiąże się z ryzykiem wykonania nie w pełni wartościowej fotografii. Inna funkcja aparatu COOLPIX S4 to ostrzeżenie przed poruszeniem. Użytkownik jest powiadamiany jeśli zdjęcie może się nie udać z powodu poruszenia aparatem. Dzięki temu drugie, poprawne zdjęcie może zostać wykonane bezpośrednio po pierwszym zapobiegając utracie atrakcyjnego kadru.

Aparat COOLPIX S4 daje więcej radości i wygody, ponieważ może być zasilany dwiema bateriami typu AA (alkalicznymi, litowymi lub innymi), dostępnymi na całym świecie, stając się dzięki temu znakomitym towarzyszem podróży. Wyposażony został również w cztery tryby filmowe o prędkości do 15 klatek na sekundę. W trzech z tych trybów możliwe jest nagrywanie dźwięku, a czwarty z nich posiada funkcję Time-lapse movie (Film poklatkowy), która pozwala filmować dłuższe sekwencje.

Robienie zdjęć zostało uproszczone przez możliwość skorzystania z 16 programów tematycznych poprzez wybór najbardziej pasującej do wybranego ujęcia ikony. Następnie aparat COOLPIX S4 automatycznie wybiera optymalne ustawienia w celu uzyskania zamierzonych efektów. Do czterech z wymienionych programów dodano funkcję Asystenta, która pomaga użytkownikowi lepiej skomponować zdjęcie. Dostępny jest też tryb rejestrowania dźwięku, bardzo użyteczny podczas spotkań i wykładów (oraz w wielu innych sytuacjach), umożliwiający nagranie do 5 godzin dźwięku przy użyciu karty pamięci SD o pojemności 256 MB.

Aparat COOLPIX S4, dzięki zgodności z programem PictBridge, ułatwia również drukowanie. Może być podłączony bezpośrednio do zgodnej drukarki w celu wydrukowania fotografii bez konieczności używania komputera. Aparat pozwala na połączenia za pomocą portu USB, dzięki czemu przekazywanie danych do komputera i innych urządzeń jest szybkie i łatwe. Ponadto COOLPIX S4 jest oferowany w komplecie z programem PictureProject. Umożliwia on łatwe edytowanie, organizowanie i udostępnianie zdjęć za pomocą wielu prostych w obsłudze funkcji.

Dostępność w sprzedaży: Aparat pojawi się na rynku we wrześniu 2005.
LAN Wi-Fi w Nikonach Coolpix P1 oraz P2

Nikon ma zaszczyt ogłosić przełomowe zastosowanie nowej technologii, która otwiera nowe możliwości fotografowania. Poza zapewnieniem mobilności związanej z używaniem każdego z poprzednich kompaktów cyfrowych, nowe aparaty COOLPIX P1 oraz COOLPIX P2 oferują wszystkie zalety związane z wbudowaną obsługą komunikacji z sieciami LAN Wi-Fi (IEEE802.11b/g).

Wraz z zaletami wbudowanej współpracy z sieciami LAN Wi-Fi (IEEE802.11b/g), nowe aparaty COOLPIX P1 oraz COOLPIX P2 dają nowe możliwości robienia zdjęć uwalniając od uciążliwej konieczności używania przewodów i kabli. Poza połączeniem za pomocą portu USB, co ułatwia połączenie aparatu z komputerem i innymi urządzeniami peryferyjnymi, transmisja bezprzewodowa pozwala fotografowi wydać polecenie wysłania zdjęcia zapisanego na karcie pamięci lub w pamięci wbudowanej (32MB - COOLPIX P1; 16MB - COOLPIX P2), bezpośrednio z aparatu.

Bezprzewodowe fotografowanie automatycznie przesyła każde wykonane zdjęcie do wybranego komputera natychmiast po jego zrobieniu. Obrazy można wtedy przeglądać za pomocą zaawansowanego, ale łatwego i przyjaznego w obsłudze oprogramowania Nikon PictureProject. Bezprzewodowe drukowanie daje wygodę bezpośredniego korzystania bez żadnych połączeń kablowych z drukarek kompatybilnych z PictBridge.

Wszystkie te funkcje są również bardzo łatwe w zastosowaniu. Wystarczy skorzystać z kreatora, by ustawić komunikację i cieszyć się prostotą możliwości bezprzewodowych operacji, które wzbogacają radość z używania fotografii cyfrowej o wyjątkową elastyczność.

Korzystając z zalet, jakie daje cyfrowa łączność aparatu z siecią, Nikon wyprodukował cyfrowe aparaty kompaktowe z funkcją łatwego i szybkiego transferu danych, oraz rozwijał technologie transferu danych we współpracy z FotoNation oraz z Microsoftem. Następnie, w roku 2003, Nikon wprowadził na rynek przekaźnik bezprzewodowy WT-1, który po podłączeniu do lustrzanki cyfrowej D2H, umożliwia bezprzewodowy transfer zdjęć. Po tym, w roku 2004, nastąpiło wypuszczenie na rynek przekaźnika bezprzewodowego WT-2, który został zaprojektowany do współpracy z Nikonem D2X i oferował rozszerzony zakres bezpieczeństwa i kompatybilność z nowym protokołem PTP/IP.

Wraz z rozwojem tych produktów, Nikon stał się liderem w technologii bezprzewodowego przesyłania zdjęć, wzbudzając zachwyt prasy i uznanie innych gałęzi przemysłu. Teraz, aby funkcję bezprzewodowego transferu zdjęć upowszechnić wśród większej liczby klientów, Nikon wprowadził na rynek kompaktowe aparaty cyfrowe z wbudowaną obsługą komunikacji z bezprzewodowymi sieciami LAN, oferując tym samym nowy poziom radości korzystania z fotografii cyfrowej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Mam Nikona 4500 (autor: Fantomas | data: 1/09/05 | godz.: 16:28)
    byc moze po obejrzeniu fotek, jego nastepca zostanie S4..

  2. tak samo u mnie (autor: none | data: 3/09/05 | godz.: 13:18)
    mam n4500 i sa dwie rzeczy ktore mnie denerwuja w tym aparacie - niski czas zycia baterii oraz dlugi czas zapisu zdjec (nawet przy szybkich kartach). Czekam na testy tego S4 - bo obracana glowka jest genialna featura!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.