Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 2 września 2005 
    

Nowy układ VIA dla Inteli


Autor: DYD | 13:04
(1)
Firma VIA poinformowała dziś o premierze układu sterującego VIA P4M800 Pro. Chipset ten rozszerza asortyment VIA o umiarkowane cenowo i skalowalne rozwiązanie IGP (zintegrowanych procesorów graficznych) z bogatymi funkcjami multimedialnymi i licznymi opcjami połączeń), przeznaczone dla rynku komputerów średniej klasy i szybko rozwijających się rynków komputerów podstawowych. Chipset VIA P4M800 Pro obsługuje pełną gamę procesorów Intel Pentium 4 i Celeron z prędkościami magistrali systemowej (FSB) do 800Mhz. Współpracuje również z wysokowydajnymi modułami pamięci DDR2 533/400, a także z pamięciami typu DDR 400/333/266 SDRAM. Zapewnia to producentom i sprzedawcom komputerów w systemie OEM i SI maksymalną elastyczność w konfigurowaniu systemów, które mieścić się będą w szerokim zakresie kategorii cenowych.

Układ wyposażono w zaawansowane funkcje multimedialne, takie jak zintegrowany rdzeń graficzny S3 Graphics UniChrome Pro™ zapewniający wyjątkową wydajność grafiki dwu- i trójwymiarowej. Układ graficzny gwarantuje niezrównaną wszechstronność obsługi standardu Hi-Def, z możliwością wysyłania sygnału zarówno na monitory kineskopowe (CRT), ciekłokrystaliczne (LCD) oraz standardowe odbiorniki telewizyjne i odbiorniki standardu HDTV z kompatybilnym enkoderem TV-Out lub DVI z rozdzielczością do 1080p. Chipset VIA P4M800 Pro zapewnia również bezbłędne odtwarzanie DVD i inteligentne techniki renderingu obrazu za pośrednictwem silnika wideo Chromotion CE, a także sześciokanałowy dźwięk w standardzie VIA Vinyl™.

"Układ VIA P4M800 jest kontynuatorem układów rodziny VIA P4M, które znalazły szerokie uznanie w świecie, szczególnie na rozwijających się rynkach w Indiach i Chinach," skomentował Richard Brown, Wiceprezes ds. Marketingu w spółce VIA Technologies Inc. "Zapewniając obsługę dla pamięci typu DDR2 SDRAM, bogactwo funkcji odtwarzania mediów cyfrowych oraz liczne opcje podłączenia, układ VIA P4M800 Pro jest idealnym rozwiązaniem dla dalszej popularyzacji komputerów PC na tych rynkach."

Układ VIA P4M800 Pro, w połączeniu z mostkiem południowym VIA VT8237R, oferuje kompleksowy zakres zintegrowanych rozwiązań w zakresie przechowywania danych, multimediów i przyłączy, w tym sprzętową obsługę Serial ATA i V-RAID, w trybie RAID 0, RAID 1 i RAID 0+1, VIA Vinyl Audio, oraz wysoko przepustowej technologii sieciowej Gigabit Ethernet z kontrolerem VIA Velocity.

Układ VIA P4M800 Pro jest elementem unikatowej Platformy Architektury Modularnej VIA (Modular Architecture Platform, V-MAP), która umożliwia minimalizację czasu projektowania płyt głównych i wprowadzania ich na rynek, dzięki elastycznej konstrukcji chipsetów VIA. Współpracujący z VIA twórcy płyt głównych mogą tworzyć rozwiązania dla wielu rynków za pomocą jednej konstrukcji, korzystając przy tym z jednorodnej bazy sterowników.

VIA P4M800 Pro jest obecnie dostarczany do wszystkich wiodących, światowych producentów płyt głównych. Płyty z tym układem powinny być wkrótce dostępne w handlu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe (autor: Artczi | data: 2/09/05 | godz.: 15:56)
    co znow ciekawego wymyslili

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.