Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 8 listopada 2005 
    

Wadliwe akumulatory w Nikonach


Autor: DYD | 09:00
(2)
Niektóre akumulatory litowo-jonowe typu EN-EL3 (przeznaczone do cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych firmy Nikon) mogą ulegać uszkodzeniu, powodując przegrzanie podczas ładowania. Kontrola firmy Nikon wykazała, że przyczyną defektu nie jest wada konstrukcyjna, lecz chwilowe zakłócenia procesu produkcyjnego tego typu akumulatorów, które miało miejsce pomiędzy majem i wrześniem 2004 r. Mając na uwadze interes swoich klientów firma Nikon rozpoczęła program dobrowolnej wymiany wszystkich egzemplarzy akumulatorów EN-EL3 wyprodukowanych we wspomnianym okresie. Akumulator EN-EL3 dostarczany jest jako wyposażanie wraz z cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi D100, D70 oraz D50 firmy Nikon. Jest on również sprzedawany jako osobne wyposażenie do tych modeli aparatów i może być stosowany także w aparacie D70s.

Do chwili obecnej firma Nikon otrzymała zawiadomienie o pięciu przypadkach wystąpienia wadliwych akumulatorów na całym świecie, z czego dwa pojawiły się w Europie. Z uzyskanych informacji wynika, że przegrzanie spowodowało uszkodzenie materiału przyległego do akumulatora podczas procesu ładowania, w wyniku czego dalsze jego użycie nie jest wskazane.

Akumulatory oznaczone numerem identyfikacyjnym partii produkcyjnej umieszczonym na ogólnie dostępnej liście należy zwrócić firmie Nikon Europe, postępując zgodnie z procedurą opisaną na stronie www.europe-nikon.com/support, wybierając Polskę. Wszystkie nadesłane akumulatory wymienione zostaną na koszt firmy Nikon na nowe, w pełni sprawne egzemplarze. Pomoc w realizacji procedury można uzyskać dzwoniąc na numer Call Center: 022 607 94 16.

Podlegające zwrotowi akumulatory EN-EL3 zostaną nieodpłatnie wymienione na nowe akumulatory EN-EL3a lub EN-EL3e.

Program dobrowolnej wymiany ma zastosowanie tylko do jednostek modelu EN-EL3 noszących następujące numery partii (numery wydrukowane są na obudowie akumulatora):


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No to wymieniam... (autor: evil | data: 8/11/05 | godz.: 23:06)
    akumulatorek. :-/

    Ciekaw jestem ile im sie na wymianie zejdzie...


  2. no to cza sprawdzić numerek (autor: pjfox | data: 9/11/05 | godz.: 11:25)
    dobrze, że mam jakby co zapasowy (-:

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.