Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 6 sierpnia 2001 
    

Matrox G550 na Frazir.Wroc.Pl


Autor: R4v | 22:10
Na stronie Frazir.Wroc.Pl ukazał się artykuł o najnowszym dziele Matroxa, G550. Jest to następca G450 i ma pomóc Matroxowi w powrocie do czołówki producentów kart graficznych. A oto fragment artykułu:
Jeszcze 3 lata temu światem kart graficznych rządziły trzy firmy: Nvidia, 3dfx i Matrox. ATI było już obecne na rynku jednak to właśnie do tej trójki należały wyżyny możliwości ówczesnych kart 3D. Najwydajniejsze Voodoo3 3000 wciąż nie oferowało koloru 32 bitowego, a zwolennicy tej karty udowadniali, że taki w ogóle nie jest potrzebny, potem na rynku uplasował się ostatni chip z rodziny TNT2 - Riva TNT2 ULTRA. Największym rywalem ULTRY był z kolei ulepszony i odświeżony model Matrox"a G400, a więc chip G400 MAX. Obie karty oferowały znacznie lepszą jakość grafiki niż produkt 3dfx, a więc stały się pomostem między wysoką wydajnością 3D, a dobrą jakością obrazu. Wydawało się, że taki układ sił pozostanie jeszcze długo, tymczasem Nvidia ujawniła pierwsze specyfikację GeForce"a, układu, który zmienił świat. Nowy procesor graficzny giganta z Santa Clara, wykorzystywał innowacyjną technologię T&L, tworząc tym samym istną przepaść między sobą, a starszymi układami. Nową technologię zdążył jedynie ujarzmić trzymający się z tyłu ATI i rzucił do walki Radeona. 3dfx i Matrox milczały, a czas pracował na ich nie korzyść.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.