Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 21 października 2005 
    

VIA chipset K8M890


Autor: DYD | 12:50
Spółka VIA poinformowała dziś o wprowadzeniu na rynek chipsetu VIA K8M890 ze zintegrowanym procesorem graficznym S3 Graphics DeltaChrome, spełniającym wymogi debiutującego wkrótce systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista. Chipset K8M890 obsługuje DirectX 9.0 i Pixel Shader 2.0. Ponadto, wyposażony jest w silnik Chromotion Video Display poprawiający jakość obrazu. Obsługuje też szeroką gamę formatów wyświetlania, w tym wszystkie tryby HDTV aż do rozdzielczości 1920x1080p. Obsługa oddzielnych kart graficznych na szynie PCI Express x16 umożliwia też zwiększenie wydajności całego systemu.

Chipset VIA wyposażono w magistralę Ultra V-Link. Współpracuje on również z najnowszymi mostkami południowymi opracowanymi przez VIA, w tym z wprowadzonym niedawno mostkiem VIA VT8251. Połączenie nowego chipsetu i mostka południowego pozwala stworzyć w pełni wyposażoną platformę z zaawansowaną obsługą mediów cyfrowych, w tym standardu VIA Vinyl HD Audio dla bogatszego odwzorowania dźwięku. System ma zaawansowane możliwości w zakresie przechowywania danych a dodatkowe łącza PCI Express umożliwiają podłączenie szybkich urządzeń peryferyjnych nowej generacji.

“Chipset VIA K8M890 wzmacnia silną pozycję VIA jako wiodącego dostawcy chipsetów ze zintegrowaną obsługą grafiki dla platformy AMD64 i poszerza naszą ofertę dla producentów OEM i integratorów systemów, chcących budować wydajne i jednocześnie wszechstronne platformy,” powiedział Chewei Lin, Wiceprezes ds. marketingu produktów w spółce VIA Technologies, Inc. “Nowy rdzeń graficzny S3 Graphics DeltaChrome charakteryzuje się zapasem mocy, dzięki któremu platformy dla AMD64 będą w stanie sprostać przyszłym wymogom w zakresie grafiki i multimediów o wysokiej rozdzielczości.”

“Chipsety z wbudowanym rdzeniem graficznym znakomicie sprzedają się od pięciu lat, a w roku 2004 stanowiły już 52% całego rynku chipsetów dla PC. Prognozy mówią o wzroście tego udziału nawet do 69%,” powiedział Jon Peddie z Jon Peddie Research. “Jedną z ważnych przyczyn takiego rozwoju jest fakt, że chipsety z wbudowanym rdzeniem graficznym, takie jak VIA K8M890, umożliwiają producentom przygotowanie szerokiej oferty produktów, od podstawowych systemów po bardziej zaawansowane komputery biurkowe, które można wyposażyć w oddzielne karty graficzne."

Chipset VIA K8M890 jest już dostępny, a płyty główne wyposażone w chipset będą oferowane przez wiodących producentów już w czwartym kwartale bieżącego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.