Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 26 października 2005 
    

Panasonic w technologii 65 nm


Autor: DYD | 22:10
Panasonic poinformował o planowanym na koniec października rozpoczęciu masowej produkcji układów scalonych LSI z wykorzystaniem najnowszej technologii 65 nm. Komponenty wytwarzane będą w fabryce w Uozu, w prefekturze Toyama w środkowej Japonii. "W nowo budowanej fabryce półprzewodników zostanie zastosowana technologia produkcji układów scalonych z dużych, 300 mm płytek półprzewodnika. Wdrożenie technologii 65 nm przed pierwotnym terminem to następny krok w kierunku zwiększenia wydajności i upakowania elementów, co w wysokiej klasy sprzęcie elektronicznym powszechnego użytku jest wręcz konieczne. Komasując całą swoją wiedzę i doświadczenie techniczne spółka skupiła się na pięciu kluczowych grupach produktów: urządzeniach DVD, telewizorach cyfrowych, urządzeniach do telefonii komórkowej, kartach pamięci SD wraz ze sprzętem, który z nich korzysta, oraz matrycach CCD (charged coupled device)." - powiedział dr Susumu Koike, dyrektor zarządzający ds. technologicznych Matsushita.

Nowa fabryka półprzewodników rozpocznie produkcję z miesięczną wydajnością 6500 płytek. W procesie technologicznym 65 nm zastosowano krzemek niklu, technikę poprawy rozdzielczości (RET) oraz miedziane połączenia wewnętrzne. Technologia ta zapewnia niski pobór mocy i bardzo szybkie przetwarzanie, jednocześnie utrzymując wysoką gęstość upakowania tranzystorów. Pierwszy układ scalony LSI w technologii 65 nm przeznaczony jest do urządzeń DVD i pozwoli dalej zmniejszać ich rozmiary i udostępniać zaawansowane funkcje.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.