Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 4 listopada 2005 
    

Fujitsu razem S3 Graphics


Autor: DYD | 11:16
(2)
Dziś już oficjalnie S3 Graphics i Fujitsu ogłosiły, że Fujitsu będzie produkować nową linię procesorów graficznych S3 w technologii 90 nm, umożliwiającej wytwarzanie szybkich i wyjątkowo energooszczędnych rdzeni. Fujitsu będzie produkować najnowszą i najbardziej zaawansowaną linię procesorów graficznych S3 Graphics o nazwie "Chrome" w 90-nanometrowym procesie produkcji opracowanym przez Fujitsu. Umożliwia on wytwarzanie układów krzemowych pracujących z częstotliwościami wyższymi o 25%, przy jednoczesnym co najmniej 25-procentowym obniżeniu energochłonności w porównaniu do układów wytwarzanych w typowych 90-nanometrowych procesach. W uznanych testach porównawczych, nowe rdzenie wyprodukowane przez Fujitsu wykazywały nawet 75-procentowy wzrost wydajności w stosunku do poprzednich generacji procesorów S3 Graphics. Dzięki temu nowa rodzina procesorów graficznych może oferować bogatsze funkcje wideo Hi-Def i lepszą grafikę 3D.

Po uruchomieniu w kwietniu 2005 w prefekturze Mie w Japonii fabryki obrabiającej tzw. wafle krzemowe o szerokości 300 mm, spółka Fujitsu rozszerzyła i ulepszyła produkcję zaawansowanych elementów półprzewodnikowych CMOS. Fujitsu będzie wytwarzać układy dla S3 Graphics w zakładzie w Mie wykorzystując zaawansowaną technologię produkcji 90nm. Ponadto S3 Graphics zamierza kontynuować i rozwijać współpracę z Fujitsu nad produktami jeszcze nowocześniejszymi niż dostępne w ramach procesu 90 nm, w oparciu o ambitne plany technologiczne przedstawione przez Fujitsu.

"Bardzo cieszy nas, że spółka S3 Graphics doceniła nasz zaawansowany proces 90nm i oferowane przez nas zintegrowane usługi," powiedział Toshihiko Ono, Wiceprezes ds. Klientów Korporacyjnych w Fujitsu Limited. "Umowa ta doskonale sprzyja rozwojowi naszych zakładów produkcyjnych i już teraz myślimy o kolejnych przedsięwzięciach, które będziemy mogli realizować wspólnie z S3 Graphics."

"Sprawdzona technologia 90 nm opracowana przez Fujitsu umożliwi nam oferowanie najszybszych i jednocześnie najbardziej energooszczędnych produktów graficznych," powiedział Dr Ken Weng, Dyrektor Generalny i Wiceprezes S3 Graphics. "Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z zaawansowanej technologii, jaką dysponuje Fujitsu, lecz także z oferowanych przez nią kompleksowych usług najwyższej jakości. Spodziewamy się maksymalizacji korzyści w dziedzinie dostarczania na rynek atrakcyjnych i konkurencyjnych produktów graficznych w miarę wdrażania przez Fujitsu kolejnych etapów planu rozwoju technologicznego."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dobrze że już wiem jakiego laptopa (autor: Vetch | data: 4/11/05 | godz.: 14:10)
    w razie co nie kupować :-)

  2. ... (autor: Brendyman | data: 6/11/05 | godz.: 08:11)
    S3 to sobie moze i obiecywac ale ja im tam nie wierze :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.