Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 4 listopada 2005 
    

Ruszyła nowa fabryka Intela


Autor: DYD | 12:03
(2)
Intel uruchomił fabrykę w Chandler w Arizonie, gdzie wykorzystywane są 300-milimetrowe "wafle" krzemowych. Fab 12 to nowoczesny zakład powstały w miejscu istniejącej wcześniej fabryki, którą dostosowano do produkcji w procesie technologicznym 65nm. Obecnie jest to najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka półprzewodników Intela gotowa do produkcji procesorów wielordzeniowych na masową skalę. Wartą około 2 miliardów USD inwestycję rozpoczęto w 2004 roku. Fab 12 jest piątym zakładem Intela wykorzystującym 300-milimetrowe wafle krzemowe. Pozostałe cztery fabryki tego typu to: Fab 11X w Nowym Meksyku, D1D i D1C w Oregonie oraz Fab 24 w Irlandii. Uruchomienie Fab 12 to najnowsza z sześciu inwestycji Intela w zakłady produkcyjne na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystkie inwestycje umożliwią stworzenie ponad 2000 miejsc pracy.

Jednym z kluczowych elementów projektu było przeszkolenie pracowników Fab 12, które odbywało się podczas prac związanych z dostosowaniem fabryki do najnowszych procesów technologicznych. Ponad 800 osób wyjechało wraz z rodzinami do Irlandii, Oregonu i Nowego Meksyku w celu odbycia praktyk w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych oraz poznania najnowszych narzędzi i innowacyjnych technologii. Dzięki temu unowocześniona fabryka Fab 12 już w momencie ponownego uruchomienia dysponuje odpowiednio wykwalifikowanymi zasobami ludzkimi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a gdzie (autor: Franz | data: 4/11/05 | godz.: 21:29)
    zdjecie fabryki ? :)

  2. cosik takiego znalzlem na szybko (autor: glewik | data: 6/11/05 | godz.: 17:03)
    http://www.cooganphoto.com/intel-fab12.html

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.