Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 10 sierpnia 2001 
    

Porównanie pięciu chipsetów na platformę Socket-A


Autor: Artwi | 15:48
Xbit Laboratories wziął pod lupę pięć chipsetów na platformę Socket A. Wyniki są dość zaskakujące:
"Nowe kontrolery pamięci DDR zaimplementowane w najnowszych chipsetach udowadniają, że DDR SDRAM są bardziej efektywne niż zwykło się uważać. Dodatkowo PC2100 DDR SDRAM z CAS 2 również przyczyniają się do wyższej wydajności systemów DDR. Benchmarki pokazują że, różnica pomiędzy platformami na Athlona DDR SDRAM i PC133 SDRAM zawiera się w przedziale 4-7% w aplikacjach biurowych, do 15% w grach i 45% w profesjonalnych aplikacjach OpenGL. Te liczby mogą być kluczowym argumentem za DDR SDRAM, szczególnie odkąd ich ceny znacząco spadły."
Pod wskazanym linkiem dostępne są liczne benchmarki. Szczególnie na plus wyróżniły się ALi MAGIK 1 (uwaga - tylko nowe wersje!) i SiS735, który okazał się ogólnie najlepszy. Smutne są wnioski dla VIA: o ile firma nie wyda znacząco poprawionej wersji KT266, ten chipset nie będzie miał przyszłości. Ważne dla wydajności nowych chipsetów jest posiadanie najnowszych wersji BIOSa mobo.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.