Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 listopada 2005 
    

Matrox DualHead2Go


Autor: DYD | 23:16
(4)
W listopadzie Matrox przedstawił urządzenie, które potrafi inteligentnie rozdzielić sygnał video z komputera i dzięki temu pozwala podłączyć dwa monitory do jednego portu. Produkt pojawił się pod nazwą DualHead2Go, a dystrybutorem tego urządzenia w Polsce będzie firma Veracomp. Rozwiązanie firmy Matrox przydaje się gdy komputer wyposażony jest w tylko jedno zewnętrzne wyjście VGA (np. laptop). Dzięki DualHead można podłączyć dwa monitory w taki sposób, że system "widzi" je jako jeden szerokoformatowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 2560 x 1024 (dwukrotnie większa od standardowej). Po przejściu przez DualHead obraz zostaje rozdzielony na dwa monitory. Jedna połowa wyświetla się na lewym monitorze w rozdzielczości 1280 x 1024, a druga na prawym, również w rozdzielczości 1280 x 1024. Podłączając na przykład dwa 17 calowe monitory uzyskamy jeden szerokoformatowy ekran o wymiarach 64 x 27 cm.

Nowa przystawka Matrox daje również możliwość pracy na dwóch monitorach obsługując dwie różne aplikacje jednocześnie. Przykładowo, na pierwszym monitorze użytkownik ogląda zdjęcie w całości, a na drugim powiększa lub przybliża jego fragmenty. Dodatkowo, korzystający z komputera przenośnego zyskują trzeci panel.

Do urządzenia dołączony jest program Matrox PowerDesk SE, który steruje "rozszczepieniem" obrazu podczas pracy na dwóch monitorach. Program posiada również funkcje wspomagające zarządzanie oknami i aplikacjami.

DualHead dostosowuje się do możliwości karty graficznej zainstalowanej w komputerze. Dzięki temu nawet podczas pracy na dwóch monitorach nie występują zakłócenia lub zniekształcenia obrazu.

Oferta Matrox Graphics Inc. skierowana jest do tych użytkowników, którzy pracują w środowisku "widescreen", czyli wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z coraz popularniejszymi monitorami komputerowymi w formacie szerokoekranowym lub pracą dwumonitorową. Z wykorzystaniem DualHead2Go można zintegrować monitory bez potrzeby zakupu nowej karty graficznej czy montowania dodatkowego sprzętu. Urządzenie jest bardzo małe (9.2 cm x 9.5 cm x 2.5) i waży 134 g.

Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją, a jego cena w sprzedaży detalicznej wyniesie 780 zł z Vat.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. za te pieniądze (autor: kfiat | data: 18/11/05 | godz.: 08:44)
  można spokojnie kupić 3 grafy na usb...
  Matrox.... bez komentarza :) :) :)


 2. ... (autor: ixxos | data: 18/11/05 | godz.: 09:20)
  grafy na USB - nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale może rzeczywiście ktoś taki sprzęt produkuje

  I ciekawi mnie czy pracuje także w innych rozdzielczościach to urządzonko. A cena rzeczywiście zbyt wysoka :( Znajdzie zastosowanie tylko w przenośnych - do stacjonarnego taniej jest dokupić drugą karte


 3. Eeee... (autor: dabia | data: 18/11/05 | godz.: 17:02)
  Nawet Full HDTV (1080i/p) nie łyka...

 4. ech (autor: Luk | data: 20/11/05 | godz.: 17:21)
  ta firma zawsze dobija mnie swoimi cenami... ale cóź, nie wszystko jest dla polaków

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.