Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 25 listopada 2005 
    

Intel planuje FSB 1333 MHz


Autor: Adam | źródło: x-bit labs | 11:47
(1)
Intel potwierdził swoje plany dotyczące zwiększenia prędkości szyny FSB w swoich procesorach - jak na razie informacje potwierdzają takie plany odnośnie procesorów serwerowych. Nowa szyna w technologii QPB (Quad Pumped Bus) miałaby pracować z prędkością 1333 MHz - pierwszym układem, mającym z niej korzystać, będzie Woodcrest. Procesor ten jest następcą modelu Xeon DP i będzie on korzystał z chipsetu o kodowej nazwie Blackford. Jednocześnie sam procesor będzie zdolny do jednoczesnej obsługi dwóch taki szyn - rozwiązanie to nosi nazwę DIB (Dual Independent Bus). Informacje te są o tyle ciekawe, że jak dotąd w procesorach serwerowych Intel stosował rozwiązania spotykane także w komputerach biurkowych - oznacza to, że w przyszłym roku także procesory domowe mogą otrzymać FSB o prędkości 1333 MHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. bleee (autor: RusH | data: 25/11/05 | godz.: 16:02)
    Intel sam nie wie co chce, glupie netburst zapycha wszystko, co tylko mu sie rzuci pod kolana, zapcha i dwie szyny
    Dotychczas serwerowe cpu Intela mialy wolniejsze FSB zeby sie nie sypaly w MP, ciekawe czy teraz im sie uda zrobic cos normalnego.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.