Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 16 grudnia 2005 
    

"Dwuwarstwówka" Pioneera do notebooków


Autor: DYD | 17:48
Dostępna jest już w Polsce najnowsza nagrywarka DVD Pioneera o symbolu DVR-K16, przeznaczonej do zabudowy w notebookach z wnęką o wysokości 12,7 mm. DVR-K16 obsługuje m.in. płyty DVD+/-R, dwuwarstwowe krążki DL+/-R (Double Layer) oraz nośniki DVD-RAM. Wewnętrzny napęd typu "slim" z interfejsem ATAPI wyposażono m.in. w system oszczędzania energii (zużycie prądu wynosi tylko 4.8W przy nagrywaniu płyt DVD z prędkością 8x) a konstrukcja została zaprojektowana tak, aby maksymalnie odprowadzać ciepło wytworzone podczas pracy. Dodatkowo, mechanizm Ultra-DRA redukuje wibracje a system kontroli wydajności napędu zapewnia optymalne warunki zapisu i odczytu danych. Sprzedaż nagrywarki Pioneer DVR-K16 już się rozpoczęła. Napęd dostępny jest w postaci ekonomicznej wersji "bulk" bez oprogramowania. Cena DVR-K16 wynosi 380 zł brutto.

Podstawowe parametry nagrywarki Pioneer DVR-K16:
- zapis płyt DVD+/-R z prędkością 8x
- zapis płyt DL+/-R9 z prędkością 4x
- zapis płyt DVD+RW z prędkością 8x
- zapis płyt DVD-RW z prędkością 6x
- zapis płyt DVD-RAM z prędkością 5x
- zapis płyt CD-R z prędkością 24x
- zapis płyt CD-RW z prędkością 24x
- odczyt płyt CD-ROM z prędkością 24x
- odczyt płyt DVD-ROM z prędkością 8x

Nagrywarka DVR-K16 może pracować w pozycji poziomej jak i pionowej. Bufor o pojemności 2 MB współpracuje z technologią "Buffer Under Run" chroniącą przed błędami przy nagrywaniu z dużymi prędkościami. Warto podkreślić niewielką wagę urządzenia: zaledwie 190 gramów!

Dostępna jest także nagrywarka DVR-K16U - zewnętrzna odmiana w aluminiowej obudowie z interfejsem USB 2.0. W skład zestawu wchodzi również oprogramowanie Nero oraz kable USB, zasilacz i kabel zasilający. Cena takiego zestawu wynosi 550 zł brutto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.