Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 19 grudnia 2005 
    

WiMAX w Żywcu


Autor: DYD | 15:23
(2)
Firmy Alvarion, Intel i SferaNET poinformowały o uruchomieniu w Żywcu kolejnej komercyjnej instalacji WiMAX. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego standardu komunikacji bezprzewodowej SferaNET oferuje swoim klientom praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu na obszarze całego miasta i Kotliny Żywieckiej. Nowoczesna sieć bezprzewodowa została zbudowana przez lokalnego operatora - firmę SferaNET z wykorzystaniem sprzętu Alvarion. Na górze Grójec w Żywcu został zainstalowany nadajnik, którego zasięg wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Podłączenie użytkownika do sieci jest bardzo proste - ogranicza się praktycznie do podpisania umowy i dostarczenia klientowi końcowego urządzenia. Żywiec jest drugim miastem w Polsce, po Bielsku-Białej, w którym firma SferaNET uruchomiła komercyjną sieć WiMAX.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. super (autor: RusH | data: 20/12/05 | godz.: 04:20)
    biorac pod uwage ze to czyste KLAMSTWO i PR
    WiMAX zostal certyfikowany dopiero TYDZIEN temu (standard) i watpie zeby istnial jakikolwiek sprzet z prawdziwa certyfikacja, istnieje tylko Intelowski PR ...


  2. RusH (autor: carlosA | data: 20/12/05 | godz.: 16:38)
    A to coś zmienia w działaniu sieci? ;-) Specyfikacja nie ma tygodnia, a proces standaryzacji ciągnie się jak zwykle i przestaje w tej branży kogolwiek obchodzić. (vide 108MBps w wi-fi)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.