Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 20 grudnia 2005 
    

FlexScan o przekątnej 21,3"


Autor: DYD | 10:24
(3)
Firma Alstor informuje o pojawieniu się najnowszego modelu monitora LCD EIZO - FlexScan S2100. Monitor posiada panel o przekątnej 21,3" z rozdzielczością naturalną 1600x1200. Jego przeznaczeniem są stanowiska komputerowego wspomagania projektowania (CAD/CAM), składu publikacji (DTP), a dzięki niskim czasom reakcji matrycy - również zastosowania multimedialne. Zastosowana we FlexScan S2100 matryca o przekątnej 21,3" umożliwia jednoczesne wyświetlanie obok siebie dwóch stron formatu A4 w ich naturalnej wielkości, bez konieczności przewijania dokumentu. Kąty widzenia wynoszą 178° zarówno w poziomie, jak i w pionie, kontrast - 1000:1, zaś jasność jest na poziomie 300cd/m2. Technologia Overdrive Circuit sprawia, że czas reakcji matrycy wynosi do 16ms (przejście czerń-biel-czerń) i do 8ms (przejście pomiędzy poszczególnymi tonami).

Monitory EIZO znane są z doskonałej jakości generowanego obrazu oraz szerokich możliwości regulacji jego parametrów. W FlexScan S2100 zastosowano opatentowany przez EIZO układ ASIC, przetwarzający obraz z 10-bitową precyzją. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie żywych, nasyconych kolorów oraz płynnych przejść tonalnych - szczególnie w skali szarości. Poprzez menu OSD lub dzięki aplikacji ScreenManager Pro for LCD można regulować jasność, nasycenie, odcień, wzmocnienie, temperaturę barw (w zakresie od 4000K do 10000K ze skokiem co 500K) oraz wartość współczynnika gamma.

Nowy monitor EIZO umożliwia komfortowy odbiór różnorodnych typów obrazu - od tekstów, poprzez grafikę, na plikach video kończąc - dzięki pięciu trybom pracy funkcji FineContrast: Text, Picture, Movie, Custom oraz sRGB. Każdy z nich ma indywidualnie dobrane takie parametry, jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów, temperaturę barw oraz wartość współczynnika gamma. Przełączanie pomiędzy trybami następuje po naciśnięciu przycisku na przedniej ściance monitora. Po podłączeniu monitora z komputerem dołączonym kablem USB oraz uruchomieniu aplikacji ScreenManager Pro for LCD możliwe jest przypisanie odpowiedniego trybu pracy do każdej wykorzystywanej aplikacji, a zmiana trybu następować będzie całkowicie automatycznie.

BrightRegulator jest kolejną funkcją poprawiającą komfort pracy z monitorem. Funkcja ta wykorzystuje mały czujnik poziomu oświetlenia zewnętrznego i w zależności od jego natężenia odpowiednio zwiększa, bądź redukuje jasność wyświetlanego obrazu. Sprawia to, że oczy użytkownika nie męczą się, co sprzyja lepszej koncentracji, a jednocześnie zmniejszany jest pobór energii.

Monitor posiada również inne funkcje regulujące parametry wyświetlania obrazu znane z wcześniejszych modeli - zastosowano tu specjalny układ powodujący szybką stabilizację jasności po włączeniu lub wyjściu monitora z trybu spoczynku, jak również automatyczną kontrolę jasności. Funkcja ta wykrywa i kompensuje zmiany jasności powstałe na skutek zmian temperatury świetlówek oraz ich stopniową degradacją wskutek upływu czasu.

Monitor wyposażony jest w dwa złącza sygnałowe: D-Sub mini 15pin oraz DVI-I, umożliwiające korzystanie zarówno z analogowego, jak i cyfrowego źródła sygnału. W konstrukcję wbudowany jest również hub z dwoma złączami USB 2.0, co pozwala na wygodne podłączanie urządzeń peryferyjnych, takich jak aparaty cyfrowe czy odtwarzacze plików MP3.

Konstrukcja obudowy znana jest z innych modeli serii SlimEdge. Podstawa pozwala na pochylenie matrycy pod kątem od 0 do 40° oraz obrót do orientacji portretowej. Inne możliwości regulacji położenia obejmują obrót o kąt 35° w prawo i w lewo oraz regulację wysokości w zakresie do 82mm. Konstrukcja obudowy zgodna jest ze standardem montażowym VESA. Nie ma więc najmniejszych przeszkód, by wykorzystać ramiona o regulowanym położeniu lub uchwyty ścienne. FlexScan S2100 dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy: szarej oraz czarnej.

Monitory LCD EIZO, produkowane są zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami przemysłowymi, co potwierdzają certyfikaty TCO'03 (dla urządzeń w szarej obudowie, monitory w obudowie czarnej posiadają certyfikat TCO'99) oraz TÜV Ergonomics. Dbałość o najwyższą jakość oraz ochronę środowiska potwierdzają również wewnętrzne regulacje Eco Products 2004, dotyczące procesu projektowania, produkcji, pakowania oraz użytkowania.

Najnowszy model monitora LCD EIZO dostępny będzie w ciągłej sprzedaży firmy ALSTOR pod koniec stycznia 2006 roku. Urządzenie objęte będzie 5-cio letnią gwarancją w systemie door-to-door. Cena na razie jeszcze nie jest znana.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jesli ponizej 3k to (autor: acd | data: 20/12/05 | godz.: 22:35)
    to jest moj nowy monitor:D

  2. buahahahha (autor: MayheM | data: 21/12/05 | godz.: 08:40)
    chyba ponizej 3k £ :))

  3. mialo byc (autor: MayheM | data: 21/12/05 | godz.: 08:41)
    funtow...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.