Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 22 lutego 2006 
    

Nagrywarka DVD Plextor PX-760A


Autor: Anitka | 21:38
(5)
Już na początku marca br. Alstor wprowadzi do sprzedaży najnowszą nagrywarkę DVD Plextor - model PX-760A (o którym już wspominaliśmy na łamach serwisu), umożliwiający zapis płyt DVD z prędkością 18x. Przełamanie bariery zapisu z prędkością 16x wymagało wzmocnienia konstrukcji napędu (wyższa prędkość obrotowa dysku), a także poprawy oprogramowania sterującego pracą lasera (tzw. firmware). Końcowy efekt: Plextor PX-760A potrzebuje nieco powyżej 5 minut na zapis całego nośnika DVD+R lub DVD-R. Dodatkowo, zapis płyt dwuwarstwowych o pojemności 8.5GB odbywa się z prędkością 10x (zapis całej płyty DL+R9 trwa ok. 13 minut). Przewidywane ceny serii PX-760A to 460 zł brutto za wersję Retail Kit i 430 zł za wersję „bulk” - bez oprogramowania.

Zestaw Retail Kit, oprócz napędu, zawiera aplikacje narzędziowe PlexTools Professional i PlexTools Professional XL, oprogramowanie Nero Express i Pinnacle Instant CD/DVD oraz pakiet wersji testowych firm Pinnacle Systems, Sonic, Cyberlink, a dodatkowo instrukcję po polsku oraz wymienny czarny panel przedni. Napędy z serii PX-760A objęte będą dwuletnią gwarancją oraz bezpłatną usługą Plextor Exclusive Sernice.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ale lol (autor: VANT | data: 22/02/06 | godz.: 21:50)
  nieco ponad 5min potrzebują LG 4163/5/7 na nagranie dvd-/+r i nie potrzebują zapisu 18x. Wykorzystują metodę P-CAV i czyli częściowo stałej prędkości kątowej i juz po około 2/3 pojemności osoągają prędkość 16x i utrzymują ją do końca, przez co zwiększa się średnia prędkość zpisu i skaraca czas.....

 2. i tak (autor: Procorpio | data: 22/02/06 | godz.: 23:22)
  prędkość zapisu powyżej 8x znacząco zwiększa ryzyko źle wypalonego nośnika więc nie ma się co podniecać i tym Plextorem ani metodą P-CAV tego LG.

 3. e tam LG :P (autor: Jozepchine | data: 22/02/06 | godz.: 23:56)
  Plextory sa najlepsze z dostepnych na rynku napedow nagrywajacych. Swoja droga licza sie dla mnie mozliwosci i jakosc nagrywania tej firmy niz predkosci. To jest na ostanim miejscu. W koncu nikogo nie zbawi kilka minut a na jkosci jest ogromna roznica...

 4. Kolejny chwyt marketingowy... (autor: DomanR | data: 23/02/06 | godz.: 10:33)
  Przecietny Kowalski (nie obrazajac Kowalskich ;) bedzie mial banana na ryju, jak sobie w sklepie zamowi nagrywarke x18 do swojego nowego komputerka.

  A prawda jest taka, ze nagrywanie powyzej x8 mija sie praktycznie z celem. Nawet przy korzystaniu z najlepszych nosnikow tracimy na jakosci, szczegolnie w koncowych partiach plyty. Nie mowiac juz o trwalosci takiego nagrania.


 5. DVD Plextor to już nie ten Plextor z CDków (autor: geordie | data: 24/02/06 | godz.: 14:36)
  Właśnie reklamuję mojego całkiem nowego, a padniętego PX-716A i facet z serwisu stwierdził, że Plextory padają masowo, a za to pochlebnie wyrażał się o Pajonierach. W czasie kilkumiesięcznego użytkowania nie zauważyłem niczego, co wyróżniałoby Plextora

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.