Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 27 lutego 2006 
    

Sześć wersji Windows Vista


Autor: Adam | źródło: CDRinfo.com | 15:55
(11)
Wbrew wcześniejszym informacjom Microsoft wyda 6 różnych wersji systemu operacyjnego Vista. Informacja ta została podana wczoraj i jest już wiadomością oficjalną - w sprzedaży znajdzie się jedna wersja systemu dla rynków rozwijających się - będzie to Vista Starter - a także trzy wersje dla komputerów domowych - Vista Home Basic, Vista Home Premium oraz Vista Ultimate. W ofercie znajdują się także dwie wersje systemu stworzone dla przedsiębiorstw - są to Vista Business oraz Vista Enterprise. Wszystkie wymienione wersje systemu Windows Vista mają być dostępne w drugiej połowie tego roku - dokładna data premiery nadal nie jest znana. W dalszej części oficjalne info.

„Żyjemy w świecie, w którym musimy radzić sobie z coraz większymi i bardziej zaawansowanymi wyzwaniami, a także natłokiem informacji i nowymi metodami komunikowania się. Zadaniem nowego systemu operacyjnego Windows Vista jest spełnianie oczekiwań użytkowników, którzy muszą na bieżąco dostosowywać się do nowych warunków i umożliwienie im niezakłóconego skupienia swojej energii na osiąganiu sukcesów” – powiedział Krzysztof Florczak, Windows Client Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Dla klientów biznesowych Microsoft przygotował dwie wersje systemu Windows Vista, w zależności od wielkości i skali działalności organizacji:

- Windows Vista Business – przeznaczony dla przedsiębiorstw każdej wielkości. System zapewni płynną pracę komputera i zwiększony poziom bezpieczeństwa danych, co pozwoli małym firmom na rezygnację z utrzymywania dedykowanej komórki IT. Dla większych podmiotów przygotowano usprawnienia na poziomie infrastruktury, umożliwiające pracownikom IT skupienie się na zadaniach zmierzających do stwarzania nowych możliwości i rozwijania funkcjonalności firmowej sieci, zamiast na codziennym utrzymaniu systemów. Windows Vista Business będzie wyposażony w przejrzysty i wygodny interfejs użytkownika, zwany Windows Aero, usprawniony system wyszukiwania oraz organizacji plików, a także technologię Tablet PC, która dzięki wbudowanemu systemowi rozpoznawania pisma pozwoli na posługiwanie się komputerem za pośrednictwem cyfrowego pióra lub palca, bez wykorzystania klawiatury.

-Windows Vista Enterprise – przygotowany z myślą o dużych przedsiębiorstwach, wyposażonych w rozbudowaną infrastrukturę IT i pozwalający na skuteczne ograniczenie ryzyka związanego z zarządzaniem dokumentami oraz kosztów. Zadaniem systemu jest dbanie o bezpieczeństwo danych, z wykorzystaniem technologii szyfrowania danych. Windows Vista Enterprise pozwoli również, dzięki funkcji Windows BitLocker Drive Encryption, zwiększyć ochronę danych oraz własności intelektualnej przed dostaniem się
w niepowołane ręce w przypadku zgubienia lub kradzieży komputera. System zapewnia również wysoką kompatybilność aplikacji z wcześniejszymi wersjami systemu operacyjnego Windows, a także Windows Vista z aplikacjami uniksowymi. Podobnie jak w innych wersjach Windows Vista, również Enterprise jest wyposażony w nowy, przejrzysty interfejs użytkownika.

Dla użytkowników indywidualnych przygotowano trzy kolejne wersje systemu:

-Windows Vista Home Basic – przygotowany z myślą o użytkownikach, których potrzeby w zakresie technologii informatycznych są związane z codziennym użytkowaniem komputera do korzystania z Internetu, prowadzenia korespondencji elektronicznej i przygotowywania nieskomplikowanych dokumentów. Windows Vista Home Basic zapewnia użytkownikom indywidualnym bezpieczne i wydajne środowisko komputerowe, dostarczając jednocześnie wygodnych, łatwych w obsłudze narzędzi, takich jak Search Explorer, Sidebar czy filtry rodzinne.

-Windows Vista Home Premium – przygotowany dla bardziej zaawansowanych użytkowników indywidualnych, korzystających z funkcji mobilnych komputera, a także wykorzystujących komputer jako domowe centrum rozrywki. Windows Vista Home Premium pozwoli na zarządzanie domowymi multimediami, oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych, dostęp do rozrywkowych usług internetowych oraz podłączenie komputera do konsoli do gier Xbox 360. Zintegrowany z systemem program nagrywający umożliwi tworzenie własnych repozytoriów plików na płytach CD i DVD. Podobnie jak inne wersje systemu, Windows Vista Home Premium będzie wyposażony w interfejs użytkownika, Windows Aero.

-Windows Vista Ultimate – skupiający funkcje zawarte w Windows Vista Home Basic i Windows Vista Home Premium, będzie kompleksowym systemem do zarządzania cyfrową rozrywką, funkcjami mobilnymi oraz biznesowymi.

Wszystkie wersje Windows Vista będą dostępne w wersji 32- i 64-bitowej. Windows Vista Home Basic, Home Premium, Ultimate oraz Business będą dostępne w sprzedaży detalicznej oraz na licencji OEM z nowym sprzętem komputerowym. Wersja Windows Vista Enterprise będzie oferowana jedynie klientom biznesowym, biorącym udział w programie Microsoft Software Assurance.

Wraz z innymi edycjami Windows Vista, Microsoft zaoferuje również okrojoną wersję systemu – Windows Vista Starter, przygotowaną z myślą o krajach rozwijających się. 32-bitowy system, przystosowany do pracy na sprzęcie starszego typu, umożliwi mniej zaawansowanym i posiadającym niższe wymagania użytkownikom korzystać z nowych technologii, w tym Internetu oraz zapoznawać się ze światem nowych technologii.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. w PL (autor: Yaq | data: 27/02/06 | godz.: 16:20)
  zapewnie najlepiej sprzedawac sie bedzie starter a wszyscy i tak beda miec enterprise:)

 2. gdzieś niedawno wyczytałem (autor: turzol | data: 27/02/06 | godz.: 19:11)
  Windows Vista Ultimate - the most expensive, most feature-packed, and the most pirated edition of Vista :)

 3. Beda musieli miec naprawde dobre (autor: GL1zdA | data: 27/02/06 | godz.: 21:04)
  argumenty by mnie przekonac do zmiany z XP Pro.

 4. a nie ma byc czasem 7? (autor: RusH | data: 27/02/06 | godz.: 21:34)
  ...

 5. Siedem dla władców krasnoludów w ich kamiennych pałacach, (autor: Vetch | data: 28/02/06 | godz.: 08:38)
  Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
  Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie, znaczy Gatesa :-)

  Bójcie się :-)


 6. "Windows Vista Business będzie wyposażony w przejrzysty i wygodny interfejs" (autor: Tomasz | data: 28/02/06 | godz.: 09:42)
  to co, dadza nam TotalCommandera w prezencie ? :))

 7. Taaa... (autor: MetalSlug | data: 28/02/06 | godz.: 12:09)
  Zapewne wszystkie wersje w przystępnych cenach będą OEMami tak okrojonymi, że tylko Word i Pasjans dadzą się uruchomić. Pani Ela zrobi kawę, siędzie przed kompem i będzie się bawiła w prawdziwego hakiera... albo sapera. ;-)

 8. ee tam w Polsce będzie specjalna wersja (autor: Dabrow | data: 28/02/06 | godz.: 12:42)
  Viśta Wio!

 9. Vista - Please register w Rejonowym Centrum Legalnego Oprogramowania (autor: Michał_72 | data: 28/02/06 | godz.: 13:57)
  ..które powstanie przy każdym Starostwie Powiatowym
  Czy tylko wersje korporacyjne będą zapewniały płynną pracę z komputerem ? a ile za ten luksus trzeba będzie zapłacić?
  Aha- i jaka będzie konfiguracja sprzetowa przy której M$ zagwarantuje tę "płynną pracę z komputerem"? Jak będzie ona mierzona i jaka będzie wartośc progowa ?? 40 rpd ?? (reboot per day) - wszystko poniżej to płynna praca ??
  Jednym słowem- bełkot marketoidów
  A teraz: get the Facts
  1. procesor 2 Ghz +
  2. karta DX.9 pewnie z 128 RAM na pokłdzie
  3. nowy monitor (Multimedia Protected Patch czy jakos tam) - jeszcze nie wiadomo jaki
  4. 2 GB pamięci ECC (tak tak, zalecane- inaczej support powie ze wadliwy RAM)
  5. Dysk pewnie coś pod 200 GB
  i już Vista pokaże pazurki.

  A wszystko to do Office'a , GG Adobe readera, Irfan View i paru innych drobiazgów

  Czy ludzie przy zmianie procka z 233 Mhz na 2,3 Ghz piszą choś 2 x szybciej ??


 10. Muahahaaaaha... <ironiczny> (autor: mando | data: 28/02/06 | godz.: 14:07)
  Jest od groma Linuxow, to teraz bedzie od groma Windowsow

 11. nowy monitor z HDMI (autor: RusH | data: 1/03/06 | godz.: 00:39)
  "tylko" do video HD bedzie potrzebny, a do tego i tak bedzie potrzebny NOWY komputer kupiony w CALOSCI u np DELLa, bo skladaki nie dostana kluczy do dekodowania HD w pelnej rozdzielczosci :]

  cachowanie do klucza USB mahahhaha, klucza USB z transferem 1MB/s (te szybkie dobijaja do 7MB/s :P jak dyski twarde w 1998 roku)

  glass,aero, czyli kalka quartza Applowskiego, tyle ze wymagajaca DX10 ktorego jeszcze nie ma, na szczescie tutaj jest opcja wylaczenia "nowej rewelacji" i pracy w pelni standardowym interfejsie bez "dopalania" 3D


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.