Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 marca 2006 
    

Nowe monitory LCD BenQ


Autor: DYD | 12:06
BenQ podczas wystawy CeBIT 2006 zaprezentował nową linię monitorów LCD, która zwiera modele od różnych parametrach. Modele z panoramicznymi ekranami LCD to FP92W, FP202W, FP241W (BFI) oraz FP301W. Model FP241W oferuje wsparcie dla standardu HD 1080p i posiada gniazdo połączeniowe HDMI. FP241W (BFI) nie tylko ma te same możliwości co FP241W, ale także zawiera technologię BFI, która eliminuje efekt tzw. ducha. Rodzina stylowych monitorów BenQ wzbogaciła się o modele FP785+, którego styl jest połączeniem wzorów kultury wschodu i zachodu. FP91R posiada funkcje zgodności kolorów oraz kompensacji luminacji, która pozwala na zachowanie tej samej jakości jasności obrazu nawet po 10000 godzin pracy monitora. Pozostałe funkcje monitora to niezależna regulacja kolorów - six-color.

BenQ FP91R to model przeznaczony dla profesjonalistów, oczekujących od monitora precyzji nastawień i wierności oddania kolorów. Oferuje on wierne oddanie barw umożliwia zastosowanie specjalnych technologii chroniących monitor przez szybkim zużyciem. Funkcja kompensacji luminancji chroni monitor przed utratą jasności ekranu w wyniku naturalnego zużywania się wyświetlacza, co pozwala zachować taką sama jasność na długie godziny pracy. Monitor wyposażono także w niezależny system regulacji barw - six-color, który pozwala użytkownikom w łatwy sposób regulować kolory bez żadnych przekłamań barw.

Monitor BenQ FP241W (na zdjęciu) to panoramiczny monitor LCD wyposażony w technologię BFI, wysoką rozdzielczość obrazu 1920x1200 oraz gniazdo połączeniowe HDMI. Technologia BFI (Black Frame Insertion) jest rozszerzoną wersją technologii Advanced Motion Accelerator (AMA). Zastosowanie technologii BFI efektywnie redukuje powstawanie tzw. efektu ducha na ekranie monitora. Efekt jest spowodowany ograniczoną percepcją ludzkiego oka, dzięki BFI obraz jest pozbawiony tego efektu. Cyfrowa technologia HDMI (High Definition Multimedia Interface) przeznaczona jest do podłączenia w łatwy i prosty sposób odbiorników TV, konsol PS2 (Playstation 2) oraz Xbox pojedynczym przewodem do przesłania obrazu i dźwięku.

Do konstrukcji monitora LCD BenQ FP785+ czerpano wzorce Wschodniej i Zachodniej kultury. W oparciu o chińskie obrazy znanego malarza włoskiego pochodzenia Guiseppe Castiglione (1688-1766) żyjącego w Chinach oraz zachodniej technologii powstał oryginalny model monitora o wyszukanym wzornictwie. Inspiracją do zaprojektowania monitora, były dwa słynne obrazy malarza: "Ayusi Scattering Rebels with Upraised Spear" oraz "Everlasting verdure of the Immortal Calyx, an album of Flower Studies", są one odzwierciedleniem przekonania firmy BenQ w jej perspektywy na globalnym rynku. Podobnie do determinacji wojownika przekonanego o całkowitym zwycięstwie wieńczącym jego wysiłki, jak rozwijający się kwiat. Monitor FP785+ to model studialny i nie jest przewidziany do sprzedaży.

Śnieżno-biały BenQ FP93V jest eleganckim, w błyszczącej obudowie modelem monitora LCD w o standardowej proporcji boków ekranu. Model ma ekran o przekątnej obrazu 19 cali i został wyposażony w bardzo szybki 8ms wyświetlacz, kontrast 550:1 oraz dwa gniazda sygnału analogowego D-Sub oraz cyfrowego DVI. Dodatkowo konstrukcja monitora jest tak pomyślana, że pozostawia wystarczająco dużo miejsca do ustawienia wyposażenia biurka zewnętrznych napędów, odtwarzaczy multimedialnych czy nawet małego systemu PC.

BenQ FP93GX to najszybszy monitor w ofercie z czasem reakcji matrycy 2ms (GTG) oraz bardzo cinka 13mm ramka wokół ekranu oraz kontrastem 700:1. Monitor jest przeznaczony dla osób profesjonalnie grających w gry komputerowe, którzy wymagają od monitora wysokich parametrów wydajnościowych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.