Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 13 marca 2006 
    

4GB SD i Blu-ray od Panasonica


Autor: DYD | 10:31
Panasonic poinformował, że prowadzi prace nad skonstruowaniem 4-gigabajtowej karty pamięci SDHC (SD High-Capacity) w oparciu o wersję 2.00 specyfikacji kart Secure Digital (SD). Karta pamięci SDHC o pojemności 4 GB ma trafić do sprzedaży na całym świecie latem 2006 r. Dzięki nowym specyfikacjom możliwe stało się opracowanie kart pamięci SDHC o maksymalnej pojemności do 32 GB. W wersji 2.00 określono również gwarantowane minimalne szybkości ciągłego przesyłania danych, wprowadzając klasy wydajności kart (klasa 2: 2 MB/s; klasa 4: 4 MB/s; klasa 6: 6 MB/s) na potrzeby zapisywania strumieniowych danych MPEG.

Oprócz tego Panasonic poinformował o planach wprowadzenia w 2006 r. na rynek europejski dysków Blu-ray (BD). Nowe nośniki będą dostępne w dwóch wariantach, o pojemności 50 GB i 25 GB. Będzie ich można używać w napędach BD z szybkością zapisu 2x.


Wiosną tego roku znajdą się w sprzedaży w Europie następujące cztery modele:

- LM-BE50DE - Do wielokrotnego zapisu, 50 GB, jednostronny, dwuwarstwowy
- LM-BE25DE - Do wielokrotnego zapisu, 25 GB, jednostronny, jednowarstwowy
- LM-BR50DE - Do jednokrotnego zapisu, 50 GB, jednostronny, dwuwarstwowy
- LM-BR25DE - Do jednokrotnego zapisu, 25 GB, jednostronny, jednowarstwowy

Modele LM-BE50DE i LM-BR50DE wykorzystują strukturę dwuwarstwową, co pozwala uzyskać dużą pojemność 50 GB. Ta dwuwarstwowa technologia została po raz pierwszy wprowadzona przez firmę Panasonic w 2004 r. na rynek japoński (szybkość zapisu wynosiła 1X).

Nowa technologia nakładania warstw umożliwiła firmie Panasonic zmieszczenie dwóch warstw do nagrywania - warstwy pośredniej i przezroczystej warstwy powlekającej - w strukturze o grubości zaledwie 0,1 mm. Technologia warstwy do nagrywania o dużej czułości i przezroczystości pozwoliła uzyskać strukturę dwuwarstwową, a precyzyjna technologia formowania zapewniła jednolitą grubość całej warstwy pośredniej. Połączenie tych rozwiązań umożliwiło firmie Panasonic opracowanie dysku BD z dwiema warstwami do nagrywania o łącznej pojemności 50 GB.

W procesie produkcji dysków Panasonic BD zastosowano także zaawansowaną technologię powlekania wirowego, która umożliwia formowanie warstwy zewnętrznej o wyjątkowo jednolitej grubości. Cecha ta ma kluczowe znaczenie dla stabilnego zapisu danych.

Folia do nagrywania o dużej czułości i trwałości, używana do produkcji dysków wielokrotnego zapisu, jeszcze bardziej poprawia parametry nagrywania i odtwarzania. Jest to szczególnie istotne w przypadku używania dysku z komputerem PC, gdy dane są często zapisywane.

Warstwa do nagrywania w dyskach jednokrotnego zapisu jest wykonana z odpornego na działanie światła materiału nieorganicznego. Zapewnia ona bezpieczne, długotrwałe przechowywanie danych.

Nowa technologia utwardzania powierzchni umożliwiła znaczną poprawę odporności dysków na zarysowania i ścieranie. Gwarantuje to dużą niezawodność i trwałość, nawet jeśli dyski są przechowywane bez kasety.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.