Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 14 marca 2006 
    

Xeon o niskim TDP


Autor: DYD | 09:01
(1)
Intel zaoferował nowy procesor, który umożliwia uzyskanie większej wydajności w środowiskach charakteryzujących się szczególnymi ograniczeniami w zakresie przestrzeni i energii. Jest to pierwszy niskonapięciowy procesor Intel Xeon, w którym połączono technologię dwurdzeniową z funkcjami zarządzania energią. TDP (ang. total dissipated power) nowego energooszczędnego procesora dwurdzeniowego Intel Xeon wynosi 31 wat. Układ kierowany jest do stosowania w instalacjach wymagających dużej gęstości upakowania oraz optymalizacji mocy, takich jak serwery w obudowie 1U, serwery typu blade, rozwiązania pamięci masowej SAN i NAS oraz wyposażenie infrastruktury sieciowej.

Intel zamierza także zaoferować serwer typu blade wyposażony w jeden lub dwa nowe procesory dwurdzeniowe Intel Xeon LV. Rozwiązanie to będzie przeznaczone do bardzo zagęszczonych środowisk wymagających niskiego poboru mocy, w których gęstość jest ograniczona możliwościami zasilania i chłodzenia. Rozwiązanie Intel Server Compute Blade SBXD62 umożliwi producentom serwerów oraz dilerom oferowanie platformy serwera typu blade dla małych i średnich firm.

Procesory dwurdzeniowe Intel Xeon LV o częstotliwości 2,0 GHz oraz 1,66 GHz są już dostępne, a ich cena wynosi odpowiednio 423 USD i 209 USD (w partiach po 1000 szt.). Komputer jednopłytowy Intel NetStructure MPCBL0040 zostanie wprowadzony do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku, a jego początkowa cena wyniesie 4495 USD. Rozwiązanie Intel Server Compute Blade SBXD62 będzie dostępne od kwietnia w cenie 945 USD (cena nie obejmuje procesora, układu chłodzącego, pamięci i dysku twardego).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Gramatyka :) (autor: Kilroy | data: 15/03/06 | godz.: 13:40)
    Gwoli scislosci pragnalbym przypomniec autorowi newsa - szanownemu koledze DYDowi przypomniec jedynie o odmianie jednostek..nie pobiera 31 wat ale 31 watow energii...tyle dbajac o czystosc jezyka (hyhy..a ja bez polskich znakow - glupi)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.