Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 28 marca 2006 
    

Kolejny rekord gęstości zapisu


Autor: Adam | źródło: BeHardware | 13:03
(1)
Firma InPhase, zajmująca się zapisywaniem danych przy pomocy technologii holograficznej, poinformowała o pobiciu kolejnego rekordu gęstości zapisu. InPhase podaje, że udało się osiągnąć gęstość zapisu na poziomie 64,375 GB na cal kwadratowy - w praktyce oznacza to, że nośnik o wielkości płyty CD lub DVD mógłby pomieścić 400 GB danych czyli ponad siedem razy więcej niż dwuwarstwowa płyta Blu-ray. Pierwsze urządzenia, korzystające z technologii holograficznej, mając trafić do sprzedaży przez końcem tego roku - jest to możliwe dzięki współpracy z firmą Hitachi Maxell, która zbuduje w tej technologii napędy pierwszej generacji. Urządzenia te na nośniku o średnicy 130 mm mają pomieścić 300 GB danych, przy transferze na poziomie 20 MB na sekundę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Mój qmpel niedawno... (autor: Grief | data: 28/03/06 | godz.: 16:18)
    kupił sobie dopiero zwykły napęd cd-rom (do tej pory korzystał z dyskietek :-D). Teraz się dziwi, że nie może sobie pograć w nowe gry, które zwykle wydają już na DVD. Zanim zainwestuje w napęd DVD, standardem będzie pewnie Blue-Ray, a jak kupi sobie napęd Blue-Ray to już będą standardem napędy holograficzne itd... Niektórzy to jakoś nie mogą nadążyć za nowymi standardami :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.