Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 3 września 2001 
    

VIA przedstawia chipset KT266A


Autor: DYD | 13:49
VIA Technologies, Inc. w dniu dzisiejszym przedstawiła nowy chipset VIA Apollo KT266A dla procesorów AMD Athlon i Duron. VIA Apollo KT266A łączy obsługę szybkich pamięci DDR266 SDRAM z technologią zarządzania wydajnością, która w znaczący sposób zwiększa wydajność pamięci w stosunku do poprzedniego chipsetu. "Nowy chipset VIA Apollo KT266A podnosi wydajność systemów opartych na procesorach AMD Athlon" skomentował Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. "Dzięki stuprocentowej kompatybilności z północnym mostkiem (North Bridge) chipsetu Apollo KT266, Apollo KT266A zwiększa stabilność i niezawodność platformy z modularną architekturą VIA (VIA Modular Architecture), jednocześnie zapewniając szybkie przejście do nowszych płyt głownych i systemów o większej wydajności.

KT266A jest częścią rodziny chipsetów wyposażonych w V-MAP (VIA Modular Architecture Platform), która gwarantuje kompatybilność z szerokim spektrum produktów DDR firmy VIA. V-MAP umożliwia producentom płyt głównych, producentom komputerów, integratorom systemów dotarcie do różnych segmentów rynku z uniwersalnym projektem platformy. Może być łączony z południowymi mostkami VT8233/VT8233C do wyboru. Połączenie to odbywa się przez zawartą w chipsecie architekturę V-Link Hub. Do innych kluczowych cech można zaliczyć: AGP4X, ATA-100, obsługę PC133, zintegrowany sześciokanałowy dźwięk, sześć portów USB, LPC bus, zintegrowaną kartę sieciową 10/100Mbps, Home PNA, AC-97 audio, modem MC-97, obsługę instrukcji PowerNow! - technologii drugiej generacji firmy AMD. Chipset VIA Apollo KT266A jest produkowany przez TSMC w technologii 0.22 mikrona, przy użyciu trojwarstwowego procesu. Orientacyjna cena dla zamówień typu OEM to 26,00USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.