Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 6 kwietnia 2006 
    

mks_vir 2006: reaktywacja


Autor: DYD | 18:17
(4)
19 kwietnia będzie można kupić mks_vir 2006, nową wersję popularnego polskiego programu antywirusowego. Interfejs użytkownika wersji 2006 integruje poszczególne moduły wchodzące w skład systemu - w wersji 2005 programu mks_vir moduły stanowiły osobne aplikacje. Działanie monitora antywirusowego, który w czasie rzeczywistym nadzoruje wszelkie działania użytkownika, zostało przyspieszone. Pozwala mu to być mniej dostrzegalnym w systemie bez zmniejszenia oferowanego poziomu bezpieczeństwa. Skaner poczty przychodzącej i wychodzącej został wyposażony w m.in. blokadę mass-mailingu zatrzymującą robaki internetowe próbujące zaatakować nasz komputer.

Zupełnie nowy moduł aktualizacji wyposażony m.in. w mechanizmy plików różnicowych pozwala częściej aktualizować program, a jednocześnie obciąża sieć w dużo mniejszym stopniu niż dotychczas. Przy połączeniu z serwerem aktualizacji program będzie ściągać jedynie nowe szczepionki, a aktualizacja bazy zostanie przeprowadzona na komputerze użytkownika.

Całkowicie nowa zapora sieciowa (firewall) została wyposażona w możliwość blokowania dostępu do wybranych stron internetowych. Zmieniono także mechanizmy ochrony, zapewniając naszym użytkownikom wyższy niż kiedykolwiek dotychczas poziom bezpieczeństwa podczas używania internetu.

Oprócz tego użytkownicy otrzymają również znane z poprzednich edycji rozwiązania, m.in.: wygodne zarządzanie zainfekowanymi plikami dzięki modułowi Kwarantanna, czy też zarządzanie uruchomionymi programami dzięki Menedżerowi Procesów.

Nowym rozwiązaniem jest moduł antyspyware zintegrowany z silnikiem antywirusowym. Zapewnia on ochronę przed programami szpiegowskimi, wykradającymi prywatne dane (np. numery kart kredytowych lub hasła dostępu) z komputera użytkownika oraz antyadware zapobiegający zbieraniu danych o preferencjach użytkownika w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam.

Kolejną nowością jest zmieniony moduł administratora pozwalający na zarządzanie grupą komputerów z zainstalowanym programem mks_vir. Umożliwia łatwe przypisywanie licencji do poszczególnych komputerów, planowanie automatycznych zadań aktualizacji i skanowania. Jest zintegrowany z Active Directory (zapewnia zaawansowane usługi katalogowe do zarządzania użytkownikami, grupami i komputerami oraz oferuje bezpieczny dostęp do zasobów sieciowych).

Program mks_vir 2006 będzie można zakupić w 4 różnych wersjach:

Wersja DOM została przewidziana dla osób, które już posiadają zaporę sieciową i potrzebujących tylko pakietu chroniącego przed wirusami i programami szpiegującymi. Zawiera monitor antywirusowy, skaner poczty, oraz aplikację do zarządzania procesami.

Wersja DOM Plus stanowi pakiet antywirusowy, antyszpiegowski chroniący również przed atakami hakerskimi i monitorujący rejestr systemu. Udoskonalona zapora sieciowa umożliwia blokowanie dostępu do wybranych stron w internecie i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wersja FIRMA to zawierające moduł administratora rozwiązanie przewidziane dla przedsiębiorstw z rozbudowaną i zabezpieczoną siecią komputerową. Pakiet ten zapewnia pełną ochronę przed wirusami i oprogramowaniem szpiegowskim.

Wersja FIRMA Plus jest rozwiązaniem przewidzianym dla osób pragnących skutecznie zabezpieczyć swoje miejsce pracy. Zapora sieciowa i monitor rejestru stanowią uzupełnienie podstawowej aplikacji i chronią komputer przed wszelkimi rodzajami ataków z internetu.

Program mks_vir jest najbardziej znanym polskim programem antywirusowym. Jego pierwsza wersja została stworzona przez Marka Sella 20 lat temu. Od 10 lat nad rozwojem i sprzedażą czuwa założona przez twórcę programu - firma MKS.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. arcabit hehe (autor: RusH | data: 7/04/06 | godz.: 00:43)
  wrzucamy do googla "mks vir mks" i arcabit jest na drugiej pozycji w wynikach :]

 2. ogulnie jaja (autor: VANT | data: 7/04/06 | godz.: 10:30)
  w arcabit'cie pracuje 99% programistów mks_vira.....czyli przy tworzeniu nowego mks'a pracowała zupełnie nowa ekipa i nie wiadomo co z tego bedzie....

 3. VANT (autor: Brendyman | data: 9/04/06 | godz.: 09:44)
  A co w takim razie z ta afera z wyprowadzaniam kasy i ludzi z MKS do Arcabita? A co do samego programu, to jesli mks 06 mialby dzialac tak jak arka to wroze szybka porazke...

 4. Brendyman (autor: VANT | data: 10/04/06 | godz.: 14:24)
  z tego co słyszałem to jak rodzinka zabrała się za rządzenie i kase to programiści sami pouciekali z mks'a bo nie mogli pracować w takich warunkach....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.