Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 11 kwietnia 2006 
    

3 formatowa nagrywarka BenQ


Autor: DYD | 11:19
(4)
Firma BenQ zaprezentowała nową wieloformatową nagrywarkę BenQ DW1670 z możliwością zapisu i odczytu wszystkich stosowanych obecnie formatów płyt DVD i CD, w tym DVD-RAM. DVD-RAM to płyta o dużej pojemności, która została zaprojektowana jako następca dyskietki. Pozwala ona na zapis i kasowanie danych w taki sam sposób jak w przypadku dysku HDD, czy dyskietki. Jednostronne płyty DVD-RAM mogą być odtwarzane w większości nowych napędów DVD. Według producentów DVD-RAM można kasować i zapisywać 100000 razy (dla porównania deklarowana liczba cykli zapis/kasowanie dla CD-RW i DVD±RW wynosi 1000). W Polsce urządzenie dostępne będzie w maju 2006 roku w sugerowanej cenie detalicznej (z VAT): 229 zł. Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

Nagrywarkę wyposażono w zestaw opatentowanych technologii polepszających warunki zapisu i pracy napędu. Doborowy system chłodzenia DCS (Dual Cooling System) skutecznie zapobiega ewentualnemu przegrzaniu się napędu podczas zapisu czy odczytu danych z dużą prędkością, ADCS (Anti-Dust Cooling System) chroni przez wpływem kurzu na jakość zapisu oraz zmniejsza poziom zanieczyszczenia napędu. Air Flow Cooling System (AFCS) zapobiega przegrzaniu się napędu oraz płyty przy zapisie lub odczycie z dużymi prędkościami.

Napęd zapisuje krążki DVD+/-R z szybkością 16x natomiast płyt kasowalnych DVD-RW odpowiednio z szybkościami: 8x dla DVD+RW oraz 6x dla DVD-RW. Zapis nośników o podwójnej gęstości (DL – Double Layer) wynosi odpowiednio 8x dla DVD+R DL oraz 6x dla DVD-R DL. Natomiast płyty DVD-RAM są zapisywane z prędkością 5x (54 Mb/s). Płyty CD są zapisywane z prędkością 48x.

Czas dostępu do danych dla płyt DVD i CD dla nagrywarki DW1670 jest taki sam i wynosi 120 ms, a pamięć bufora danych to 2MB. Wskaźnik bezawaryjnej pracy nagrywarki (MTBF) wynosi 120 000 godzin pracy. Do nagrywarki dołączane jest oprogramowanie Nero OEM Suits (Nero Express 6, NeroVision Express 3, Nero Show Time 2).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jest już pierwszy test tego cuda (autor: turzol | data: 11/04/06 | godz.: 12:19)
  http://www.cdfreaks.com/article/257

 2. To chyba nie to ;/ (autor: Ziemo | data: 11/04/06 | godz.: 17:24)
  Ten link co podałeś jest do innego napedu, brzynajmniej innaczej wygląda ;]

  A co do tego tutaj to jestem ciekaw czy jet to napęd który wreszcie obsługuje DVD-RAM Type1 czyli w kasecie i dyski 9.4 Wie ktos cos może na ten temat bo w nesie ani słowa ;)


 3. Ten sam (autor: SlawioG | data: 12/04/06 | godz.: 08:12)
  Wersje OEM i BOX różnią się panelami ;P

 4. OEM ;))) (autor: Ziemo | data: 12/04/06 | godz.: 13:31)
  No jesli to tylko róznica w panelach to znaczy, że mechanizm podawania płyty to standardowy tray, żeby mozna było uzyc płyt w kasetach mysi byc coś inego, mam taki naped ale nie wiem jak toto nazwac faktem jest że mozna wsunąc w to płty w kasetach i bez za wyjadkiem małych płytek 8cm.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.