Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 14 kwietnia 2006 
    

Sharp zbuduje fabrykę w Toruniu?


Autor: Adam | źródło: The Inquirer | 12:21
(8)
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa na wybudowanie przez japoński koncern Sharp fabryki matryc LCD w Toruniu. Zakład ten ma zajmować docelowo powierzchnię 500 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudniać 800 osób. W pierwszej fazie zostanie wybudowana hala produkcyjna o powierzchni 41 tysięcy metrów kwadratowych, która będzie kosztować około 44 miliony Euro. Produkcja paneli miałaby się rozpocząć już w styczniu 2007 roku. Wyprodukowane w Toruniu matryce mają być przekazywane do zakładów Sharpa w Hiszpani i Loewe Opta w Niemczech. Ostateczna decyzja co do inwestycji nie została jednak jeszcze podjęta a ponadto strona japońska podkreśliła, że opłakany stan polskich dróg może przekreślić szanse na tą inwestycję.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. skonczy (autor: RusH | data: 14/04/06 | godz.: 20:37)
  sie ze wybuduja u naszych sasiadow na dole mapy, bo maja
  -nizsze podatki
  -nizsze oplaty socjalne
  -lepsza infrastrukture

  my mamy tylko zlodzieji w rzadzie, Rydzola, dwie kaczki sraczki i Leppera

  co jakis czas mam ochote kupic sztucer i wystrzelac tych debili, prZed wyborami sie zabijali o to kto bardziej obnizy podatki .. dzisiaj juz chca znowu nakladac nowe


 2. Ludzie (autor: mirkrup | data: 14/04/06 | godz.: 23:57)
  czytajcie może gazety - wiadomo od 2 tyg o tej fabryce, że powstanie w Łysomicach pod Toruniem.

 3. będzie tak samo jak z Daewoo (autor: sol4rlag | data: 15/04/06 | godz.: 08:18)
  wybudują fabryke w polsce i upadną ...

 4. czyli tak druga montownia jak LG.. (autor: Yosarian | data: 15/04/06 | godz.: 14:19)
  pod Mławą a nawet gorzej ..... http://www.computerworld.pl/news/91961.html
  "Z Japonii do Polski będą przesyłane ekrany LCD. W zakładzie w Łysomicach będą do nich montowane moduły sterujące i podświetlenie matrycy. Tak doposażone podzespoły trafią z kolei do zakładów Sharpa w Hiszpanii i Niemczech, gdzie następuje finalny etap produkcji telewizorów LCD."
  ... bo w montowni LG kończy się jedank proces produkcji (z gotowych elementów składają wszystko w całość z zapakowniaem gotowca do kartonów a w fabryce Sharpa tylko montaż częściowy, prymitywne sklecanie w całość, żadnego transferu techologii, żadnej mozliwości podpatrzenia czegoś interesującego.... pomoc państwa pełnie znowu niewspołmiernie duża jak w przypadku LG...


 5. ... (autor: Yosarian | data: 15/04/06 | godz.: 15:09)
  Zaczyna się rewelacyjnie ;-)
  "Puls Biznesu" podał, że japoński koncern Sharp ma wybudować w Łysomicach pod Toruniem fabrykę telewizorów LCD za 500 mln USD. Ma to być to być fabryka monitorów LCD. Pracę w niej znalazłoby 10 tysięcy osób."

  ale nadchodzi czas schładzania ...

  "W marcu media podawały, że całkowita wartość inwestycji Sharpa w Łysomicach ma wynieść 500 mln USD. Zapowiadano wówczas, że w projekcie tym może znaleźć zatrudnienie 10 tys. osób."

  no to ostatecznie ile ...

  "W pierwszym etapie Sharp zainwestuje 44 mln euro” – powiedział prezes Sharpa Katsuhiko Machida po ceremonii podpisania umowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  Do 2010 roku inwestycje wyniosą 150 mln euro."

  no ale tak na serio Panie prezesie to jak to będzie ?

  "W spekulacjach dotyczących inwestycji Sharpa mówiło się pierwotnie o nawet o 500 mln USD i łącznie 10 tys. osób zatrudnionych w Łysomicach oraz u kooperantów. Wartości te wydają się obecnie nieco przeszacowane. Sharp zamierza przeznaczyć na inwestycje w Polsce 44 mln euro. Do 2010 roku jej wartość ma jednakże wzrosnąć do 150 mln euro. W polskiej fabryce Sharpa znajdzie zatrudnienie ok. 800 osób."

  no a jakies warunki dodatkowe ?

  "Japończycy postawili kilka warunków dotyczących modernizacji dróg. Chodzi, m.in., o przyspieszenie budowy obwodnicy Inowrocławia oraz budowę obwodnicy Strzelna. Inwestor oczekuje też w przyszłości połączenia autostrady A1 z drogą krajową nr 1, biegnącą przez Łysomice. Jest też zainteresowany jak najszybszym ukończeniem budowy A1."

  a budowie obwodnic to my dobrzy jesteśmy więc wszystko jest na "dobrej drodze" ;-))


 6. ... (autor: Artczi | data: 15/04/06 | godz.: 16:09)
  to ta firma jeszcze istnieje? wyglada na to ze tak

 7. najwazniejsze (autor: RusH | data: 15/04/06 | godz.: 16:40)
  oczywiscie do tego 2010 dostana pewnie calkowite zwolnienie z placenia podatkow

 8. A co na to ojcic dyrektor? (autor: P.J._ | data: 18/04/06 | godz.: 01:57)
  Jak juz wiemy Torun slynie z piernika i... Rydzyka. Tak to jest jak zamierza sie budowac fabryke w grupie wysokiego Rydzyka ;). Jako Bydgoszczanin pozdrawiam Torun.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.