Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 8 maja 2006 
    

Intel Conroe czyli Core 2 Duo


Autor: Adam | źródło: FiringSquad | 10:35
(3)
Intel podał właściwe nazwy procesorów, znanych dotąd pod kodowymi oznaczeniami Conroe i Merom - pierwszy z nich przeznaczony jest dla komputerów biurkowych, a drugi dla przenośnych. Conroe i Merom będą nosić nazwy Core 2 Duo, kontynuując nazewnictwo wprowadzone wraz z rdzeniem Yonah. Oprócz nazwy Core 2 Duo układy te będą także posiadać dodatkowe oznaczenie - w przypadku Conroe będą to liczby 4000 i 6000 a dla Merom zarezerwowano 5000 i 7000. Oprócz tego w nazwie znajdą się także oznaczenia literowe, odnoszące się do poboru mocy danego układu - taki sposób nazewnictwa znany jest już ze wspomnianych procesorów Yonah. Premiera procesorów Conroe ma się odbyć w lipcu a Merom zadebiutuje w sierpniu. Oryginalna informacja prasowa Intela dalej.

Nowe procesory Intel Core2 DUO

SANTA CLARA, Kalifornia, 8 maja 2006 r. – Intel poinformował, że nowe procesory oferujące nowy poziom wydajności i efektywności energetycznej, które pojawią się w komputerach biurkowych i przenośnych w trzecim kwartale b.r. będą nosiły nazwę Intel Core2 Duo.
Zwane dotąd roboczo „Conroe” i „Merom” - procesory Intel Core2 Duo będą wytwarzane w procesie produkcyjnym 65nm w oparciu o nową mikroarchitekturę Intel Core. Dla entuzjastów maksymalnej mocy i gier komputerowych przeznaczony będzie procesor Intel Core2 Extreme.

Efektywność energetyczna nowej architektury oraz nowy poziom wydajności mają sprawić, że zarówno komputery biurkowe jak i notebooki będą mogły przyjmować bardziej stylowe formy, będą szybsze, cichsze, mniejsze i będą zużywać mniej energii. Wspólna architektura procesorów do komputerów przeznaczonych na wszystkie segmenty rynku (komputery domowe, dla graczy, przenośne, biurowe), ułatwi twórcom oprogramowania optymalizację aplikacji - jednocześnie dla wszystkich użytkowników.

Nowe, dwurdzeniowe procesory będą wyposażone w zintegrowaną pamięć Intel Advanced Smart Cache, którą zaprojektowano z myślą o przyspieszeniu działania aplikacji często korzystających z pamięci. Będą one posiadały również zintegrowane funkcje w zakresie bezpieczeństwa, wirtualizacji i możliwości zarządzania.

Nowe procesory Intel Core2 Duo będą wejdą także w skład platform Intela, które jako zoptymalizowany zestaw technologii sprzętowych i software’owych firma zaprojektowała dla różnych modeli użytkowania komputerów. Są to: Intel Centrino Duo, Intel Viiv oraz Intel vPro. Nowa nazwa z cyfrą „2” sygnalizuje nadejście nowej generacji technologicznej w grupie procesorów Intel Core. Intel będzie nadal używał dodatkowego określenia „Duo” by jednoznacznie określić ilość rdzeni w jednym procesorze.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no i po co (autor: Alonzo Vega | data: 8/05/06 | godz.: 14:19)
  nie dadzą po prostu Pentium 5 Low 4Volts , Pentium 5 Medium 8Volts , Pentium 5 High 14Volts itd .

 2. Ta... (autor: GL1zdA | data: 8/05/06 | godz.: 14:45)
  zmiesc od razu w nazwie wszystkie informacje o procu. I zrob logo, ktore bedzie wygladac jak fragment gazety.

 3. Intel mnie rozwala (autor: RusH | data: 8/05/06 | godz.: 16:15)
  Conroe i Merom to PIERWSZE procesory Intela oparte o technologie Core, Yonah to stary poczciwy P-M z raptem 3 tweakami. Intel przykleil mu na sile nazwe Core zeby
  -zrobic dobrze Apple
  -jak zwykle pojechac w kaka swoich klientow


  Proponuje teraz Intelowi wypuscic Celerona netburstowego z nazwa "Core 1.5"


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.