Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Sobota 8 września 2001 
    

Parada trwa - relacja z Warszawy - LIVE!


Autor: Marecek | 15:45
Wraz z naszym RedNaczem i redakcyjną koleżanką Anitką postanowiliśmy na własne oczy przekonać się czym tak właściwie jest ta nasza wielka Parada Internautów. Na miejscu spotkaliśmy się na kilka minut przed rozpoczęciem kulminacyjnej parady lawet ze sprzętem nagłaśniającym. Padał deszcz. W samo południe na pokładzie pierwszej zadaszonej przyczepy pojawiło się kilka osobistości - przemawiał prezydent Warszawy, przedstawiciel Nask-u, organizatorzy, po chwili wszystko ruszyło. Największą uwagę zebranych przyciągał chyba drugi TIR, do którego podpięta była naczepa Viva Polska (głośna muzyka i cztery fajne dziewczyny). W rytmach gorącego techno dwie lawety i kilkaset osób przemieściło się Krakowskim Przedmieściem z Placu Zamkowego pod pomnik M. Kopernika i... spowrotem.

Wzdłuż całej trasy poustawiane były różnego rodzaju "kawiarenki internetowe", w których za darmo można było posurfować w Sieci. Stanowiska nie były zbytnio oblegane, choć ciężko było znaleźć coś wolnego. Gdyby świeciło słońce i na imprezę załapałoby się więcej osób z całą pewnością nie byłoby mowy o swobodnym dostępie dla każdego... Prócz tego w kilku miejscach porozstawiane zostały automaty z ekranami dotykowymi, z których wysyłać można było darmowe sms-y. W chwili gdy zbieraliśmy się do domu ruszać miała parada wozów strażackich.

Dziś i jutro trwa "Ogólnopolski Turniej Counter Strike'a" zorganizowany przez Sztab Generalny Wojska Polskiego i portal Interia.pl. W momencie gdy zawitaliśmy do namiotu WarZone trwały chyba eliminacje, bo dziewczyny tłumaczyły dzieciakom w jaki sposób grać używając myszy... Jeszcze dziś około 19. odbędzie się uroczysty ślub pary, która poznała się za pośrednictwem Internetu. Do godziny 20 funkcjonować będzie większość kafejek internetowych. O tej samej godzinie na Placu Zamkowym powinien rozpocząć się koncert Republiki.
Jutro czeka nas jeszcze m.in. koncert grupy Katharsis, urodziny magazynu Wprost, koncert Pepsi Faza, pokazy akrobacji rowerowych oraz wręczenie "Złotych Klawiatur dla Cyberpolityków". Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i nie będzie tak mokro jak dziś. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza ta wejdzie na stałe w kalendarz uroczystości naszej Stolicy (nadzieje te potwierdził sam prezydent Piskorski). Choć tego co dziś dzieje się na Krakowskim Przedmieściu nie należałoby porównywać jeszcze do berlińskiej Love Parade, to jednak jest nadzieja, że w przyszłym roku impreza nabierze rangi ogólnokrajowej. Opinie, komentarze oraz ciąg dalszy relacji LIVE z imprezy Internautów na naszym Boardzie! Zapraszamy!

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.