Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 30 maja 2006 
    

Samolot na paluszkach


Autor: DYD | 08:26
(1)
Matsushita, producent baterii Panasonic Oxyride, oraz studenci Tokyo Institute of Technology wspólnie opracowali pierwszy na świecie (stan na 16 stycznia 2006) załogowy samolot działający na baterie AA, czyli popularne paluszki. W czasie próby w dniu 29 kwietnia 2006 r. samolot, napędzany mocą 160 baterii AA Panasonic Oxyride, wzniósł się na wysokość 2 metrów i pokonał w powietrzu dystans 400 metrów w czasie 90 sekund. Przed oficjalnym startem maszyny, który odbędzie się w lipcu br., planowana jest jeszcze jedna próba – z wykorzystaniem 120 baterii AA. Lipcowe wydarzenie ma zostać zarejestrowane przez Japońskie Stowarzyszenie Lotnicze.

„Wyczyn japońskich studentów oraz inżynierów firmy Matsushita pokazuje jak wielkie możliwości otwierają się przed konstruktorami latających maszyn oraz użytkownikami urządzeń zasilanych bateriami” – powiedział Radek Jaworski, PR Manager polskiego oddziału Panasonic – „Niewiele ponad 100 lat po pierwszym locie braci Wright skonstruowany został samolot, którego źródło zasilania można zmieścić w niewielkim pudełku.”

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jesli to podliczyc (autor: RusH | data: 30/05/06 | godz.: 13:17)
    to nie ejst to nic nadzwyczajnego, te aku w pakiecie maja 48V 16AH, a to wystarczy nawet do rozpedzania mopeda do >30km/h przez pol dnia

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.