Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 31 maja 2006 
    

Prestigio Mini PC


Autor: DYD | 21:56
(8)
Firma Prestigio wprowadziła do sprzedaży minikomputer Prestigio Mini PC. Komputer wykorzystuje platformę Intela MoDT (Mobile on Desktop) zapewniająca niski pobór mocy, cichą pracę i małe rozmiary. Komputer wykorzystujący procesor Pentium M z magistralą 533 Mhz o częstotliwości 1,73 GHz, 512 MB RAM i dyskiem twardym parallel ATA o pojemności 40 lub 80 GB został umieszczony w niewielkiej, stylowej obudowie o wymiarach 16,5 x 16,5 x 5 cm. Prestigio Mini PC zawiera zestaw łącz wideo łącznie z portem DVI i S-Video. Standardowym wyposażeniem urządzenia jest też kontroler sieci bezprzewodowej WiFi i gigabitowej sieci przewodowej oraz nagrywarka DVD.Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi odbywa się za pośrednictwem dwóch portów USB 2.0 i portu IDEE 1394. Zastosowany układ graficzny Inlet GMA900 pozwala na obsługę dwóch ekranów jednocześnie jak również obsługę standardu wideo High Definition 720P.

Komputer sprzedawany jest z system operacyjnym Windows XP Home Edition, Windows Media Centem Edition lub Linux. Ceny zaczynają się od 2560 zł (z VAT) w zależności od konfiguracji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jego wygląd coś mi przypomina... (autor: Rhobaak | data: 31/05/06 | godz.: 23:42)
  ...ale nie wiem co ;) Taki mały plagiat?

 2. prawie prawie (autor: RusH | data: 31/05/06 | godz.: 23:47)
  Mac mini 1.5GHz Intel Core Solo/512MB/60GB/Combo/GMA950/AP/BT
  netto:
  2 130,33
  brutto:
  2 599,00

  ja jednak wole orginal , ktory w tej samej cenie ma najlepszy obecnie system operacyjny na desktopa


 3. RusH (autor: kfiat | data: 1/06/06 | godz.: 08:54)
  Pod którym to system żaden poważny program nie chodzi... (prawie)
  Mac - to tylko konsola i to nie do gier nawet...


 4. kfiat faktycznie (autor: RusH | data: 1/06/06 | godz.: 09:07)
  zupelnie nie ma najlepszego programu do profesjonalnej obrobki zdjec, oraz najlepszego programu do profesjonalnej obrobki video (SD i HD)
  + wszystko co potrzeba na desktopie + cale gnu + 9/10 sourceforge


 5. Apple powinno tym złodziejom (aopen, etc..) (autor: Vetch | data: 1/06/06 | godz.: 10:01)
  sprawy pozakładać.

 6. Właśnie (autor: kfiat | data: 1/06/06 | godz.: 19:03)
  Dopisując prawie miałem na myśli Photoshopa, AutoCad jest ale tylko Anglojęzyczny, jest ArchiCad ale nie oszukujmy się ArchiCad to gówno Allplana nie ma, Corel może ale z taką samą wadą jak Photoshop - jak wydaję kupę siana na komputer i programy to wymagam minimum szacunku w postaci lokalnej wersji językowej, jak ktoś kradnie programy to jego sprawa... - Sens tego jest taki, że Mac to głupia zabawka dla "głupich Amerykanów"...

 7. Kfiat ale pier...sz ... (autor: Dabrow | data: 1/06/06 | godz.: 22:32)
  ArchiCAD to gówno? Ty chyba srasz wodą (((-;
  IMHO - a chyba mogę swobodnie powiedzieć że mam podstawę do takiej opinii - ArchiCAD to najpoważniejsza i bardzo udana platforma do projektowania architektonicznego. AutoCAD ma po prostu dłuższy staż i więcej użytkowinków od lat.. Ale to się zmienia w branży - zwłaszcza że Archi radzi sobie z eksportem i importem do dwg doskonale. Do tego w przeciwieństwie do AutoCADa ma np. moduł do projektowania na NURBSach.... AutoCAD może o tym pomarzyć. A niestety z maxowskimi nurbasmi przy imporcie fatalnie działa...
  Archi ma od 2 wersji już moduł raytracingu (Lightscape) - do AutoCADa dopiero w 2007 wsadzili - Mental Ray'a. Fajnie tylko że mental ma wyrąbane w kosmos wymagania sprzętowe (-; Tylko nie wspomnę że Acad 2007 jest wyjątkowo problematyczny - po 2tygodniach pozbyliśmy się update'u z 2006 bo były same kłopoty (internal errory non stop) - aż się odechciało wysyłać raporty do Autodesku )-;
  Jeśli już AutoCAD - to anglojęzyczny to podstawa - tylko debile kupują polską wersję autoCADa - z prostej przyczyny - że aliasy w polskiej wersji są skopane na maksa... I nie tylko. Najlepszy dowód - żadne duże polskie biuro arch. nie używa wersji pl. Zgadnij czemu?
  Allplan - ja akurat allplana uważam za gówno (-; A poważnie - nie jest zły ale ani to autocad ani archicad. To już wolę microstation od Bentley'a niż produkt Nemetschka.
  Wracając do tematu - mac mini jest bardzo fajnusi (-; Opinia od kilku użytkowników.


 8. Nic ciekawego jak za tą cenę.... (autor: laki32 | data: 18/10/06 | godz.: 17:46)
  Jeśli już taki mały komputer to MAC MINI kupiony w podobnej cenie pracuje pod Mac OS X Tiger - system łatwy, wygodny i z efektami o których na tej klasy PC można sobie pomarzyć...

  A na tym sprzęcie Vista raczej nie rozwinie skrzydeł, a raczej tylko do niej porównał bym Tigera.

  A tak nawiasem to za tą kase można już kupić dosyć szybkie szare pódło ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.