Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 czerwca 2006 
    

Płyty HD DVD-R i BD-R w lipcu


Autor: Adam | źródło: DailyTech | 06:26
(1)
Verbatim Corporation, czyli firma należąca do koncernu Mitsubishi Kagaku Media (MKM), ogłosiła zamiar wprowadzenia do sprzedaży już w lipcu nagrywalnych płyt HD DVD-R. Nośniki te są jednowarstwowe i oferują pojemność 15 GB. Ich sprzedaż, początkowo tylko w Japonii, ma się rozpocząć w lipcu tego roku. Jednocześnie jeszcze w czerwcu ma się rozpocząć produkcja dwuwarstwowych płyt HD DVD-R o pojemności 30 GB - jak na razie nie wiadomo kiedy mają one trafić do sklepów. Również w lipcu, ale później niż nośniki HD DVD-R, trafią do sprzedaży na tamtejszym rynku płyty BD-R o pojemności 25 GB. Ich zapis będzie możliwy z prędkością 2x, czyli około 72 Mbps.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. HD-DVD wedlug Forbesa :) (autor: elpooho | data: 12/06/06 | godz.: 18:39)
    Taka ciekawostka - cytacik z majowego numeru Forbesa:

    "Dzis Patryk Pająk (szef IT na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Wincanton) telewizora z funkcją HD używa do oglądania slajdów z podróży oraz wydawanych na płytach HD-DVD filmów"

    W ogóle polecam cały artykuł popełniony przez autora z Komputer Świat Ekspert, dowiecie sie z niego takich rzeczy o sprzęcie HD, że bedziecie sie zastanawiać, czy mieszkacie na tej samej planecie co autor :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.