Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 13 czerwca 2006 
    

Płyty Asusa chłodzone wodą?


Autor: Adam | źródło: The Register | 08:12
(1)
Asus podczas Computex'u przedstawił kilka ciekawych rozwiązań, które w niedalekiej przyszłości mają zagościć w jego w płytach głównych "z górnej półki". Pierwsze z rozwiązań to chłodzenie wodne dla chipsetu i MOSFET'ów - w rozwiązaniu tym miniaturowa pompa i rezerwuar umieszczone są na płycie, a radiator-chłodnica umieszczony jest na wspomnianych tranzystorach. Oprócz tego na tylnym panelu, obok portów - których oznaczenia świecą w ciemności - znalazł się wyświetlacz LCD, mający podawać informacje pomocne przy diagnozowaniu usterek. Fakt umieszczenia wyświetlacza na tylnym panelu niejako wymusił przeniesienia gniazd audio na osobną kartę, podłączaną do płyty głównej - podobne rozwiązanie stosuje już od jakiegoś czasu Abit. Jak na razie nie wiadomo kiedy wymienione pomysły ujrzymy na jednej z płyt dostępnych w sklepach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A ja proponuję (autor: Subvoice | data: 14/06/06 | godz.: 09:32)
    zrobić wyświetlacz pod spodem obudowy. Będzie prawie tak samo pomocny. Skoro ładujemy już kasę w bajery, to niech chociaż będą to bajery z głową. Jak wyświetlacz, to albo z przodu (zaślepka), albo zewnętrzny. W ostateczności na samej płycie (przez okienko będzie widać). Wszystko to jeszcze możnaby znieść gdyby nie eksmisją gniazd na osobny śledź.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.