Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 czerwca 2006 
    

Wysyp nowości Seagate'a


Autor: DYD | 09:57
(2)
Seagate dziś na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentował nowe produkty przeznaczone dla segementu notebooków, desktopów, serwerów oraz przemysłu rozrywkowego i elektroniki konsumenckiej. Seagate przedstawił 10 nowych produktów, z których 9 już jest, bądź niebawem będzie dostępna w Europie. Wśród nowych produktów najbardziej wyróżniały się dyski serii ST18, oparte na technologii zapisu prostopadłego, oferujące pojemność 60GB na pojedynczym talerzu - w 1,8-calowej formie. Seria dysków ST18 posiada funkcje G-Force Protection (zwiększającą wytrzymałość) i wykorzystywana będzie w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych, przenośnych systemach GPS czy palmtopach.

Innym ciekawym dyskiem jest Momentus 5400 PSD - 2,5-calowy hybrydowy dysk twardy dla notebooków, który łączy możliwości tradycyjnego dysku twardego z pamięcią flash (od 128 do 256MB), dzięki czemu nowy system Windows Vista ma bootować się prawie natychmiastowo. Z kolei Momentus 5400.2 FDE, to 2,5-calowy dysk wyposażony w technologię szyfrowania, który pomaga zabezpieczyć dane w przypadku zgubienia lub kradzieży notebooka. Momentus 7200.2 to dysk działający z szybkością 7200-obrotów na minutę, przeznaczony dla najbardziej wydajnych laptopów.

Pozostałe nowości to:

Nowa generacja dysków z serii LD25 jest przeznaczona dla urządzeń takich jak: konsole gier wideo, domowe systemy rozrywki czy małe komputery multimedialne. Dyski, wyposażone w efektywną technologię DynaPlay firmy Seagate, optymalizują streaming mediów, pobór mocy i poziom bezpieczeństwa zasobów, poszerzając tradycyjne funkcje urządzeń do gier o możliwości tworzenia ścieżek dźwiękowych, przechowywania bibliotek muzyki i obrazów video oraz odtwarzania plików multimedialnych. Obecnie urządzenia z serii LD25 mają pojemność 20GB, 30GB i 40GB, a nowa seria dysków LD25 będzie dostępna także w pojemnościach 60GB i 80GB.

Najnowsze dyski z serii DB35 dostępne w pojemności nawet 750GB, zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb pamięci masowej w zaawansowanych rozwiązaniach video oraz innych wymagających środowiskach DVR. Technologia DynaPlay pozwala zoptymalizować parametry operacyjne dysku: wydajność - dzięki czemu można dostosować ją do potrzeb streamingu mediów; narzędzia bezpieczeństwa dysku - umożliwiające implementację odpowiedniego poziomu zarządzania zasobami cyfrowymi w urządzeniach. W serii DB35 zastosowano technologię zapisu prostopadłego.

Seagate 8.0GB Pocket Drive to 8GB pojemność zamknięta w urządzeniu niewielkich rozmiarów. Dysk pozwala przechowywać 2560 zdjęć cyfrowych, 133 godziny muzyki, 8 godzin nagrań video lub 4 gry komputerowe.

Ponadto, firma Seagate prezentuje dwa inne produkty: dysk eSATA Pushbutton Back-up Hard Drives o pojemnościach 500GB i 300GB oraz dysk 750GB Pushbutton Back-up Hard Driver. Urządzenia są dostępne już teraz w punktach sprzedaży.

Przedstawione dyski Barracuda ES i Savvio 10K.2, uzupełniające serię Cheetah 15K.5, są zoptymalizowane pod katem wymagań w przedsiębiorstwach.

Seagate 8.0GB Pocket Drive będzie można nabyć od lipca 2006 roku w cenie 149 dolarów. Seagate 750GB Pushbutton Backup Hard Drive można nabyć już teraz w cenie 559 dolarów. Dyski Seagate 300GB i 500GB eSATA Pushbutton Back-up Hard Drive są dostępne już teraz w cenach odpowiednio 269 i 399 dolarów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. czy eSATA ma w sobie zasilanie? (autor: Magnus | data: 13/06/06 | godz.: 22:32)
    W specyfikacji dysków na eSata jest napisane że w zestawie dają kabel zasilajacy ale nic nie ma gdzie podłaczany ani też nic o zasilaczy nie jest napisane.
    Czy wogóle interface eSata przewiduje zasilanie tak jak USB?


  2. esata... (autor: DYD-Admin | data: 13/06/06 | godz.: 23:16)
    ...to jedynie usprawniony kabel i samo wejscie, aby kabelek lepiej sie trzymał, nic wiecej, nie posiada zasilania "w sobie"...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.