Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 22 czerwca 2006 
    

4GB karta SD Panasonica


Autor: DYD | 16:11
(2)
Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek 4-gigabajtowej karty pamięci SDHC (SD High-Capacity). Nowa karta oparta na wersji 2.00 specyfikacji kart SD umożliwi rejestrowanie nagrań wideo i zdjęć wysokiej rozdzielczości w urządzeniach wyposażonych w gniazda kart SD. Karty pamięci SD znajdują szerokie zastosowanie w takich urządzeniach cyfrowych jak cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery wideo czy odtwarzacze audio. Dzięki nowej specyfikacji możliwe będzie opracowanie kart pamięci SD o pojemności do 32 GB. Wersja 2.00 określa także gwarantowane minimalne szybkości ciągłego przesyłania danych, wprowadzając klasy wydajności kart (klasa 2: 2 MB/s; klasa 4: 4 MB/s; klasa 6: 6 MB/s).

Nowe karty SD umożliwiają zapis danych MPEG2 przy standardowej rozdzielczości. 4-gigabajtowe karty oferują prędkość transferu danych do 5 MB/s.

Karty pamięci SDHC korzystające z nowego systemu plików mogą być wykorzystywane tylko w urządzeniach wyposażonych w gniazda pamięci SD zgodne z wersją 2.00. W takich urządzeniach można stosować zarówno karty SD, jak i nowe karty SDHC.

Wprowadzane obecnie przez Panasonic karty pamięci SDHC będą odznaczały się od dotychczasowej linii kart SD nowym wzornictwem. 4-gigabajtowa karta będzie miała czarny kolor i srebrną naklejkę, będzie pakowana w czarne etui z nadrukowanym logo SDHC zarówno na opakowaniu, jak i na samej karcie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. i o to chodzi (autor: ditomek | data: 23/06/06 | godz.: 14:47)
    po co taszczyć płytę DVD jak mozna to samo zmiescić na powierzchni zblizonej do znaczka pocztowego.
    tak trzymać, powoli zle jednak zblizamy sie do rozwiazan jakie lata temu smiali wizjonerzy pokazywali nam w filmach sf.
    pozostaje cieszyć sie ze to za naszego zycia :-)


  2. Masz rację, ale... (autor: DJopek | data: 23/06/06 | godz.: 22:24)
    Transfer do 5MB/s to porażka przy takiej wielkości :/ Jak na szybko liczę to całość 4GB karty zapełnisz po niecałych 14 minutach :/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.