Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 4 lipca 2006 
    

Przenośne Systemy Nawigacji Philips


Autor: DYD | 10:30
(1)
Philips planuje wprowadzenie w październiku 2006, tylko w wybranych krajach Europy (niestety na razie brak w planach naszego kraju), nowej gamy przenośnych urządzeń nawigacji osobistej bazujących na platformie GPS. Nowa seria Przenośnego Systemu Nawigacji (PNS) Philips oferuje rozwiązania GPS wewnątrz i na zewnątrz samochodu. Urządzenia ważą 0,16 kg, mierzą 10 cm długości oraz 2 cm grubości. Wszystkie modele nowej serii PNS składają się z przenośnego urządzenia nawigacyjnego oraz stacji dokującej.

W momencie, gdy urządzenie jest umieszczone w stacji dokującej - przyklejonej do szyby za pomocą przyssawki - użytkownik uzyskuje dostęp do jego funkcji za pośrednictwem dużych przycisków umieszczonych na panelu.

Stacja dokująca ma wbudowany wzmacniacz oraz głośniki. Urządzenie posiada możliwość regulacji głośności.

Ze względu na fakt wciąż zdarzających się kradzieży systemów nawigacji osobistej, Philips opracował urządzenie, które łatwo zdemontować i zabrać ze sobą. Wystarczy wyjąć urządzenie nawigacyjne ze stacji dokującej, nie ma potrzeby odłączać kabli, a po jego wyjęciu specjalna osłona przeciwsłoneczna składa się tak, że przykrywa cały ekran i zapobiega zniszczeniu i zarysowaniom w trakcie przenoszenia.

Nowa seria PNS składa się z trzech modeli. Podstawowy PNS 100 jest kombinacją jednostki nawigacyjnej ze stacją dokującą i ma zainstalowane mapy danego kraju oraz głównych dróg w Europie.

Model PNS 120 posiada zainstalowane mapy danego kraju i głównych dróg europejskich, ale podwójna pojemność pamięci urządzenia umożliwia doinstalowanie bardziej szczegółowych map krajów zachodnioeuropejskich z załączonej płyty DVD. Ten model posiada również wbudowany odbiornik Traffic Message Channel (TMC), który automatycznie ostrzega o korkach i robotach drogowych oraz proponuje alternatywne objazdy.

Najwyższy model PNS 150 jest od razu wyposażony w pełen pakiet map drogowych Europy Zachodniej oraz może być sterowany za pomocą zdalnego pilota (dołączony do zestawu). Posiada również odbiornik TMC.

Wszystkie modele PSN mają wgrane ważne z punktu widzenia planowania podróży miejsca, takie jak stacje benzynowe, restauracje, parkingi (model PNS 150 może przechowywać nawet do miliona takich punktów).

PNS 100 będzie dostępny w wybranych krajach europejskich od września, PNS 120 oraz PNS 150 zostaną wprowadzone na wybrane rynki w listopadzie. W chwili obecnej nie przewiduje się sprzedaży PSN w Polsce.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ro Rusha... (autor: DYD-Admin | data: 4/07/06 | godz.: 20:34)
    ...który marudzi, że notki prasowe wrzucamy copy - paste...

    to poczytaj sobie jak wygląda źródło...

    http://www.pr.philips.pl/show_note.php?id=379


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.