Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 6 lipca 2006 
    

Oglądaj TV bez telewizora


Autor: DYD | 21:23
(8)
Nowe urządzenie Freecom DVB-T Hybrid, to mobilny odbiornik telewizyjny i radiowy do laptopa oraz PC. Odbiornik, podłączany do komputera poprzez port USB, umożliwia bezprzewodowy odbiór programów telewizyjnych oraz oglądanie i ich nagrywanie. Urządzenie odbiera nie tylko sygnały cyfrowe, ale także rozproszone sygnały telewizji analogowej. Hybrydowy odbiornik przejmuje także funkcje cyfrowej nagrywarki video: użytkownik ma wybór między odbiorem "na żywo" i programowaniem dzięki opcji Timer. Urządzenie dostarczane jest właśnie na Polski rynek. Pudełko zawiera cyfrową antenę z kablem oraz analogowy adapter, pilota, płytę CD, a także przewodnik szybkiej instalacji. Sugerowana przez firmę Freecom cena dla klienta końcowego brutto to około 349 PLN.

Podstawowe informacje:

odbiornik cyfrowej i analogowej telewizji oraz radia

wymagania systemowe: Pentium-III 800 MHz lub wyższy, 128 MB RAM (1GB wolnego miejsca na dysku), Windows XP SP1, wejście USB 2.0
wymiary: 28x15x86 mm, waga: 25g

zawartość pudełka: urządzenie Freecom Hybrid - DVB-T & Analog TV USB Stick, antena cyfrowa z kablem, analogowy adapter, pilot, płyta CD oraz przewodnik szybkiej instalacji

posiada certyfikat WHQL (Microsoft Windows Hardware Quality Labs) - gwarancja stuprocentowej kompatybilności z systemem Windows oraz łatwej instalacji sterowników

kompatybilny z MCE (Microsoft Windows XP Media Center Edition)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no no (autor: buraxta | data: 6/07/06 | godz.: 23:35)
  nawet fajny sprzęcik za taką cenę...

 2. dvb-t (autor: Marecki® | data: 7/07/06 | godz.: 08:29)
  Karta w naszym kraju zupełnie bez użyteczna. DVB-T (naziemna cyfrowa telewizja) w Polsce nie występuje.

 3. DVB-T (autor: jaross | data: 7/07/06 | godz.: 08:41)
  A Ja gdzieś słyszałem, że TVP w Warszawie nadaje testowo. Po za tym piszą że odbiera też tv analogową.
  PS: ale te rozmiary to jest rewelacja!


 4. DVB-T (autor: Archmagix | data: 7/07/06 | godz.: 10:28)
  DVB-T dziala w Polsce, w Warszawie odbiera TVP, chyba wszystkie 3 kanaly + radio. Natomiast co do urzadzonka to fajne itd ale z doswiadczenia (w anglii jest ponad 60 kanalow DVB-T) wiem ze antenka, ktora daja bedzie dzialac w bardzo sporadycznych sytuacjach (bardzo dobry mocny sygnal) w 99% potrzebne jest wejscie z anteny 'dachowej'

 5. o ile nie posiada sprzętowego kodera mpeg-2 (autor: Vetch | data: 7/07/06 | godz.: 10:29)
  (a sądząc po rozmiarach raczej nie), to za tę cenę nie widzę żadnej rewelacji.

  Ludzie, nie traćcie kasy na drogi pecetowy szmelc ! Za 170zł więcej można już kupić stacjonarną nagrywarkę DVD Lite-on z obsługą DivX (1105HC), której możliwości jak słusznie się domyślacie zjadają na śniadanie wszystkie pecetowe tunery i kodery.

  Ogólnie sądzę że zabawa w multimedialne pecetowe "centrum" jest nie tylko stratą czasu, ale i ogromnych ilości pieniędzy, przy czym współczynnik frustracji jest przerażający. Urządzenia dedykowane sprawdzają się lepiej niż windows z drogimi sprzętowymi dodatkami.


 6. Vetch (autor: Archmagix | data: 7/07/06 | godz.: 10:52)
  Masz racje... jezeli chodzi o nagrywanie programow TV na peceta, ale to urzadzenie, tak jak i moj Haupage DVBT czy cos tam nie sluzy mi do nagrywania programow z TV a jedynie do ich ogladania na Pececie, po prostu z braku miejsca wole ogladac TV na 19" LCD niz kupowac dodatkowy telewizor... mysle ze celem newsa bylo przekazanie info wlasnie o urzadzeniu do ogladania TV i radia na lapciaku czy kompie a nie o urzadzeniu do nagrywania sygnalu.

 7. czyli (autor: Tomasz | data: 7/07/06 | godz.: 11:52)
  PC+karta TV nie da rady zakodowac do mpeg-2 (dvd 720x576) w 25kl/s w jakosci nie gorszej niz material zrodlowy?

 8. W przypadku kart DVB (zarówno -S jak i -T) (autor: dabia | data: 7/07/06 | godz.: 19:33)
  nie ma potrzeby "kodować" materiału do MP2, bo w strumieniu lecą właśnie kanały w MP2. Niby są zmiksowane, ale nie pomiędzy sobą (tzn. softwarowo wybiera się poszczególne zakodowane "klatki" danego kanału i wrzuca jedna za drugą bezpośrednio do pliku bez jakiejkolwiek konwersji.
  Dopiero w momencie oglądania takiego filmu potrzebne jest jego zdekodowanie z MP2 do strumienia klatek bitmapowych.
  Z tego też powodu łatwo jest zmajstrować nagrywarkę DVB, która absolutnie wszystkie kanały z pakietu/transpondera zapisze do plików i nie będzie to wymagać wydajnej maszyny (chyba, że ktoś zechce zapisywać wszysko w MPG4, wówczas krzyżyk na drogę, o ile nie będziemy mieli do czynienia z DVB następnej generacji, czyli kodowanego właśnie w MPG4/H.264).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.