Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 17 lipca 2006 
    

ECS przejmuje Uniwill


Autor: DYD | 11:01
Firma Elitegroup Computer Systems (ECS) ogłosiła plan połączenia z producentem notebooków, spółką Uniwill Computer. Fuzja odbędzie się na zasadzie wymiany akcji i umożliwi zintegrowanie potencjału produkcyjnego w zakresie notebooków, komputerów stacjonarnych i płyt głównych. To kolejne przejęcie firmy ECS w ostatnich czasie. Na początku 2006 roku ECS przejął dział komputerów stacjonarnych PC od firmy Tatung. Według umowy pomiędzy firmami, fuzja nastąpi przez wymianę akcji Uniwill na akcje ECS w proporcji 2:1. W celu sfinalizowania przejęcia, ECS wyemituje 184 930 nowych akcji w cenie 19,05 TWD za akcję.

Uniwill Computer od wielu lat zajmuje mocną pozycję na rynku notebooków i dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie badań i rozwoju oraz znakomitymi relacjami z klientami ODM/OEM. Firma osiągnęła w 2005 r. przychody rzędu 26,8 miliarda TWD, przy sprzedaży 1,8 miliona notebooków.

Najważniejsze linie produkcyjne ECS-a to płyty główne, karty graficzne, komputery stacjonarne i notebooki. Obecnie firma ECS znacząco zwiększa swój globalny udział w rynku notebooków ODM.

"Zintegrowanie potencjału Uniwill w zakresie OEM/ODM, badań i rozwoju oraz zarządzania, pozwoli firmie ECS zwiększyć skalę biznesu i udziały w światowym rynku PC" - powiedział M. T. Chen, Prezes Elitegroup Computer Systems.

Po zakończeniu procesu integracji, ECS będzie zatrudniać w dziale badań i rozwoju ponad 400 specjalistów, skoncentrowanych na rozwijaniu konstrukcji notebooków i nowych technologii mobilnych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.