Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 9 sierpnia 2006 
    

2 GB karta pamięci xD Fujifilm


Autor: Adam | źródło: BiosMagazine | 14:18
(1)
Firma Fujifilm przedstawiła najnowszą wersję karty pamięci w standardzie xD-Picture Card o pojemności 2 GB, tym samym podwajając pojemność dostępnego dotąd modelu o pojemności 1 GB. Nowa karta korzysta z technologii MLC (Multi Level Cell), która pozwala na osiągnięcie tak dużej pojemności przy wymiarach zewnętrznych zaledwie 20 mm na 25 mm na 1,7 mm. Karta pamięci w najnowszej wersji o nazwie xD-Picture Card TypeM 2GB (dopisek M w nazwie oznacza właśnie wykorzystanie technologii MLC czyli Multi Level Cell) ma trafić do sprzedaży we wrześniu - jej cena jak na razie nie została przedstawiona.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. korzysta z technologii MLC (Multi Level Cell), która pozwala na osiągnięc (autor: RusH | data: 9/08/06 | godz.: 19:54)
    karta korzysta z technologii MLC (Multi Level Cell), która pozwala na osiągnięcie tak dużej pojemności przy wymiarach zewnętrznych zaledwie 20 mm na 25 mm na 1,7 mm

    oczywiscie bzdura
    glowna roznica pomiedzy slc i mlc jest CENA i SZYBKOSC, (cena ~x2, szybkosc x10, trwalosc x10) MLc to dwa bity na komorke, co przy 90nm daje 30% wieksze upakowanie, co przy 90nm NIE MA ZNACZENIA bo 2GB chipy sa dostepne juz od jakiegos czasu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.