Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 29 września 2006 
    

Intel i IBM usprawniają PCI-Epress


Autor: DYD | 10:16
(6)
Podczas Intel Developer Forum w San Francisco firmy IBM oraz Intel Corporation, we współpracy z wieloma innymi firmami, przedstawiły propozycję zmian i usprawnień dla standardu PCI-Express. Mają one pomóc dostosować ten popularny interfejs do wymagań stawianych przez nowe zastosowania, takie jak np. wizualizacja czy coraz chętniej stosowany język XML. Zestaw nowych rozwiązań i technologii zaproponowanych przez Intela i IBM, które miałyby trafić do oficjalnej specyfikacji PCI-Express (nazwany roboczo "Geneseo"), pozwala na zwiększenie prędkości wymiany danych pomiędzy procesorem a kartami rozszerzeń (np. kartą graficzną). Zmiany mają przynieść korzyści w takich zastosowaniach, jak np. skomplikowane modelowanie procesów pogodowych, obliczenia matematyczne i fizyczne czy zaawansowane aplikacje finansowe oraz szyfrowanie i deszyfrowanie danych komunikacyjnych.

"IBM jest współtwórcą nowego, otwartego standardu, pozwalającego na dołączanie akceleratorów i koprocesorów do platform serwerowych" - powiedział Dr. Tom Bradicich, dyr. ds. technicznych działu serwerów System x oraz BladeCenter w IBM. "Podobnie jak PCI-X, InfiniBand oraz PCI-Express, nowa architektura pozwala na zwiększenie możliwości serwerów w nowych zastosowaniach, takich jak kryptologia, wizualizacje, XML oraz skomplikowane modelowanie matematyczne".

"Pięć lat temu Intel, wspólnie z IBM i innymi firmami, przedstawił wizję otwartego, opartego na standardach interfejsu, który mógłby służyć całemu rynkowi IT" - powiedział Pat Gelsinger, wiceprezes Intela i szef Digital Enterprise Group. "Wprowadzony w 2004 r. PCI-Express był pierwszym krokiem na drodze do tego wizjonerskiego interfejsu. Dzisiaj jest on obecny w ogromnej większości komputerów osobistych, serwerów i notebooków. Geneseo jest następnym krokiem. Dzięki niemu możliwe będzie przystosowanie PCI-Express do nowych wyzwań".

W prace nad Geneseo, poza Intelem i IBM, zaangażowane są firmy: Adaptec Inc., AGEIA Technologies Inc., Altera Corporation, Broadcom Corporation, Celoxica, Cisco Systems, ClearSpeed Technology, Dell, EMC Corporation, Emulex Corporation, HP, Integrated Device Technology Inc., Lecroy Corporation, Linux Networx, LSI Logic, Mellanox Technologies, Myricom, NetEffect, Novell, NVIDIA, PLX Technology, PMC-Sierra, QLogic, Sun Microsystems, Synopsys, Tektronix, Xambala Inc., Xilinx Inc. oraz nd Xtreme Data.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. i znowu bzdury :/ (autor: RusH | data: 29/09/06 | godz.: 12:00)
  lo matko

  "Mają one pomóc dostosować ten popularny interfejs do wymagań stawianych przez nowe zastosowania, takie jak np. wizualizacja"

  wizualizacja czyli wyswietlanie kolorowych obrazkow, nom bez usprawniania PCIE bedziemy nadal skazani na terminale textowe

  "czy coraz chętniej stosowany język XML"

  WHAT???? DYD prosze cie BEZ PRZEDTUKU PRowego BELKOTU :(((((


  "pozwala na zwiększenie prędkości wymiany danych pomiędzy procesorem a kartami rozszerzeń"

  tym sie zajmuja chipsety, a juz nie dlugo same CPU (AMD cos mamrotalo o PCIE bezposrednio na CPU)

  "Zmiany mają przynieść korzyści w takich zastosowaniach, jak np. skomplikowane modelowanie procesów pogodowych, obliczenia matematyczne i fizyczne czy zaawansowane aplikacje finansowe oraz szyfrowanie i deszyfrowanie danych komunikacyjnych."

  znowu PRowy belkot dla ciemniakow


  "IBM jest współtwórcą nowego, otwartego standardu, pozwalającego na dołączanie akceleratorów i koprocesorów do platform serwerowych"

  dupa nie nowy standard, standardem jest PCIE, oni sie umowili ze nazwa podpinanie akceleratorow/koprocesorow przez PCIE "nowa super zaawansowana technologia Geneseo". Powod? Intel SRA W GACIE ze strachu przed HTX
  http://www.hypertransport.org/...ch_presentations.

  HTX to zlacze na plycie wyprowadzajace na zewnatrz NAJSZYBSZA OBECNIE DOSTEPNA NA SWIECIE szyne danych w komputerach x86, czyli HyperTransport. Jak to wypada w porownaniu to Intelowego Geneseo? o tak :
  http://www.hypertransport.org/...Final-2-22-06.pdf

  Co gorsza dla Intela on sobie planuje i oglasza, a IBM juz sprzedaje x3455

  Po co nam HTX i niewypaly Intela? ano po to :
  http://www.clearspeed.com/


  " - powiedział Dr. Tom Bradicich, dyr. ds. technicznych działu serwerów System x oraz BladeCenter w IBM. "Podobnie jak PCI-X, InfiniBand oraz PCI-Express, nowa architektura"

  Jaka nowa architektura?? WCIAZ jest mowa TYLKO o nowej nazwie dla PCIE ...

  " pozwala na zwiększenie możliwości serwerów w nowych zastosowaniach, takich jak kryptologia, wizualizacje,"

  belkot

  " XML "

  RECE OPADAJA .. XML to skladnia dokumentow TEXTOWYCH

  "oraz skomplikowane modelowanie matematyczne".

  belkot

  "Pięć lat temu Intel, wspólnie z IBM i innymi firmami"

  innymi firmami = AMD ...


  "W prace nad Geneseo, poza Intelem i IBM, zaangażowane są firmy: Adaptec Inc., AGEIA Technologies Inc., Altera Corporation, Broadcom Corporation, Celoxica, Cisco Systems, ClearSpeed Technology, Dell, EMC Corporation, Emulex Corporation, HP, Integrated Device Technology Inc., Lecroy Corporation, Linux Networx, LSI Logic, Mellanox Technologies, Myricom, NetEffect, Novell, NVIDIA, PLX Technology, PMC-Sierra, QLogic, Sun Microsystems, Synopsys, Tektronix, Xambala Inc., Xilinx Inc. oraz nd Xtreme Data."

  NIE, poza IBMem ta lista to TYLKO potencjalni KLIENCI, zadna z tych firm nie projektuje/ktowala Geneseo, sa one jedynie potencjalnymi licencjonobiorcami ktorzy _moze_ kiedys wypuszcza cos co sie bedzie pod to podpinac.


  Biedny Intel, HPC mu wycieka przez palce prosto w lapki AMD.


 2. Przedmówca (autor: Wedrowiec | data: 29/09/06 | godz.: 12:07)
  mnie uprzedził. Tzn miałem napisac połowę tego co kolega wyżej;)

  Bełkot niesamowity, z XMLem rozłożyli mnie na łopatki.


 3. no wreszcie cos do XML'a (autor: josh | data: 30/09/06 | godz.: 00:41)
  mam nadzieje, że te nowe PCI-E pomogą w przetwarzaniu XML'a.. Ostatnio parsowałem plik 50MB parserem SAX i trwało to chyba z 5 sekund, mam nadzieję, że dzięki poprawkom do PCI-E będzie to mogło trwać nawet mniej niż 1 sekunda!!

 4. RusH... (autor: Andrzej | data: 30/09/06 | godz.: 09:07)
  masz slusznego....to w duzej wiekszosci belkot.

  <respect>

  :)


 5. Kurde, (autor: beef | data: 2/10/06 | godz.: 11:47)
  o co im chodzi z tym XML-em? To taka bzdura, że aż podejrzewam jakieś przeklamanie w tlumaczeniu. Reszta tekstu mieści się w standardzie marketingowego bla-bla. Ale ten XML to totalna ściema, no nie mogę :D Ale żeby nie bylo:

  Rush wrote:
  "RECE OPADAJA .. XML to skladnia dokumentow TEXTOWYCH"

  to też belkot, misiu. ;)


 6. beef (autor: Holyboy | data: 2/10/06 | godz.: 13:39)
  a co to niby jest? dokumenty binarne? :P plain-text na sterydach :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.