Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 23 października 2006 
    

Przenośna przeglądarka P-5000


Autor: DYD | 10:00
(4)
Model P-5000 wyposażony jest w 4-calowy ekran LCD Epson Photo Fine Ultra, w którym po raz pierwszy na świecie zastosowano czterokolorowy system filtrów, dysk twardy o pojemności 80 GB, dwa gniazda kart pamięci i akumulatory (pozwalają przez 3 godziny bez przerwy oglądać pokaz zdjęć). Oferuje fotografikom szybkie tworzenie kopii zapasowych. Wytrzymała i przenośna konstrukcja oferuje obsługę formatu JPEG, zgodność z formatem RAW dla większości producentów aparatów, a także ulepszone, przyjazne w obsłudze zarządzanie mediami.

Standardowa technologia LCD używa trzech filtrów - czerwonego, zielonego i niebieskiego (RGB), natomiast w ekranie Epson Photo Fine Ultra zastosowano o jeden filtr więcej - czerwony, niebieski, szmaragdowozielony i żółtozielony. Dzięki temu odwzorowanie kolorów jest bardziej naturalne. Zwiększeniu uległ również zakres barw filtrów czerwonego i niebieskiego, dzięki czemu Epson P-5000 rejestruje więcej odcieni tych dwóch kolorów. Dzięki temu całkowita gama kolorów zwiększyła się do ponad 16,7 miliona i jest obecnie o 117% szersza niż w standardzie S-RGB i jest pierwszym na świecie przenośnym urządzeniem, które wspiera gamę Adobe RGB1. W połączeniu z ekranem o przekątnej 4,0" i rozdzielczością 640 x 480 pikseli, ekran LCD Photo Fine Ultra przystosowany jest do współpracy z najnowszymi aparatami cyfrowymi.

Dysk o pojemności 80 GB mieści do 4500 plików w formacie RAW2. Aby przenieść zdjęcia z aparatu cyfrowego, wystarczy wsunąć kartę pamięci do czytnika w urządzeniu i je pobrać. Skopiowanie całej karty Compact Flash o pojemności 1 GB zajmuje około 155 sekund. Kopię można również sporządzać przez port USB 2.0, a pliki, które już są w urządzeniu, przenieść do zewnętrznego dysku twardego lub wydrukować na dowolnej drukarce Epson, zgodnej z USB.

Epson P-5000 pozwala fotografom sprawdzić wszystkie dane dodatkowe o zdjęciu, które zostały zapisane, w tym ekspozycję, kolor i kompozycję ujęcia. Można również przypisać poszczególnym zdjęciom ocenę jakości w skali od jednej do pięciu gwiazdek, gdzie pięć oznacza ulubione lub najlepsze ujęcia.

Funkcja powiększania w P-5000 daje przybliżenie nawet do 400% dla plików JPEG i 100% dla plików RAW.

Funkcja przeglądarki może wyświetlać pliki w trzech trybach: 12 miniaturek, 64 miniaturek lub listy plików. Pliki przechowywane w P-5000 są bezpieczne dzięki mechanizmowi ochrony folderów, które można zabezpieczyć hasłem, uniemożliwiając nieupoważniony dostęp.

Kolejną cechą jest obsługa formatów muzycznych MP3, AAC i WMA i formatów wideo DiVX, MPEG 1/2/4, AVC, WMV9 oraz Motion JPEG.

Epson P-5000 - kluczowe cechy i funkcje:

Pierwszy na świecie czterokolorowy filtr, wykorzystany w 4-calowym wyświetlaczu LCD Photo Fine Ultra (640x480 pikseli);
Do tworzenia kopii zapasowych, przeglądania i udostępniania cyfrowych zdjęć (JPEG i RAW5);
Na dysku o pojemności 80 GB mieści do 4500 plików w formacie RAW;
Zgodność z Adobe RGB;
Wbudowane gniazda kart pamięci CompactFlash i SD do tworzenia kopii zapasowych;
Nadzwyczajna niezawodność i długi czas pracy na akumulatorach (do 3 godzin nieprzerwanego pokazu slajdów);
Druk zdjęć na każdej drukarce fotograficznej Epson bezpośrednio przez port USB 2.0;
Przeglądanie dodatkowych informacji o zdjęciu za jednym wciśnięciem przycisku;
Funkcja ochrony folderów gwarantuje bezpieczeństwo;
Mechanizm oceny zdjęć podczas ich przeglądania ułatwia zarządzanie plikami;
Elegancka, trwała obudowa wysokiej jakości;
Obsługa wielu formatów muzycznych i wideo;
Oficjalny certyfikat zgodności z formatem DivX;
Dostępność w sprzedaży na terenie Polski: październik 2006;
Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 2796 złotych (z podatkiem VAT).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Pleban (autor: Pleban | data: 23/10/06 | godz.: 11:35)
  A bylo tak romatycznie... az do ostatniej linijki...

 2. pozwalają przez 3 godziny bez przerwy oglądać pokaz zdjęć (autor: RusH | data: 23/10/06 | godz.: 12:25)
  meehehehe
  czyli laptop i tanszy i wiekszy lcd i dluzej na aku pojedzie


 3. eee (autor: Artczi | data: 23/10/06 | godz.: 15:09)
  2800 za takie nic smih

 4. RusH (autor: beef | data: 23/10/06 | godz.: 21:44)
  Ten sprzęt NIE jest konkurencją dla laptopów, to ma być przeglądarka zdjęć z nastawieniem na jakość odwzorowania kolorów, jakiej nie da żaden laptop. To raz, po drugie male rozmiary nie są wadą, tylko zaletą, wziąwszy pod uwagę zastosowanie. Nawet design sugeruje, że to coś ma leżeć w torbie obok aparatu. To dwa. Po trzecie, fotograf ma takie coś, żeby nie czekać na odpalenie systemu i babrać się z calym tym komputerowym "przydatkiem", tylko wlożyć kartę i dokonać selekcji w 15 sekund. Równie dobrze móglbyś powiedzieć, że laptop to również idealny odtwarzacz mp3, przecież ma wszystko co potrzeba, a nawet o wiele więcej :p Wyobrażasz sobie wyprawę na fotki z 3kg wielkim klocem w plecaku? Żeby pooglądać fotki?? Dobre :) A cena - cóż, skrojona na inny rozmiar, być może przegięcie, ale to już można ocenić tylko trzymając w ręku takie coś. Przede wszystkim sprzęt niszowy, a takie rzeczy nigdy nie są tanie. Ultra-portable laptopy też są dużo droższe od wypasionych 17-tek przy takich samych parametrach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.